kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Si Me ndrru WELCOME SCREEN

Shko poshtë 
AutoriMesazh
RiNNoHaCKeR
BOSS i forumit
BOSS i forumit
RiNNoHaCKeR

Posts : 34
Join date : 20/08/2009
Location : Drenas

Si Me ndrru WELCOME SCREEN Empty
MesazhTitulli: Si Me ndrru WELCOME SCREEN   Si Me ndrru WELCOME SCREEN Icon_minitimeSun Sep 06, 2009 10:20 am

Së pari na nevojitet programi "Resource Hacker"

E hapim programin,pastaj klikojm FILE---->OPEN dhe e kerkojm programin logonui.exe
i cili gjendet ne folderin system32 te WINDOWS-it.
Pastaj ne anen e majt te dritares klikojm ne STRING TABLE,pastaj te numri 1,pastaj te numri 1033.Tani aty ku lexon "welcome" e fshini ata e shkruni qysh po doni me ba.
Pastaj shkon Compile Script dhe shkon FILE-->SAVE.
Pastaj e ristartoni kompjuterin.Si ta ndrrojm ermin e startit

Edhe e per kete na nevojitet programi "Resource Hacker"

E hapim programin,pastaj klikojm FILE---->OPEN dhe e kerkojm programin explorer.exe
i cili gjendet te folderi i WINDOWS-it.
Pastaj ne anen e majt te dritares klikojm ne STRING TABLE,pastaj te numri 37,pastaj te numri 1033.Tani aty ku lexon "start" e fshini ata e shkruni qysh po doni me ba.
Pastaj shkon Compile Script dhe shkon FILE-->SAVE.
Pastaj e ristartoni kompjuterin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://argetohu-rini.co.cc
RiNNoHaCKeR
BOSS i forumit
BOSS i forumit
RiNNoHaCKeR

Posts : 34
Join date : 20/08/2009
Location : Drenas

Si Me ndrru WELCOME SCREEN Empty
MesazhTitulli: Re: Si Me ndrru WELCOME SCREEN   Si Me ndrru WELCOME SCREEN Icon_minitimeThu Sep 17, 2009 12:50 pm

Pa resourse hack nuk mun
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://argetohu-rini.co.cc
 
Si Me ndrru WELCOME SCREEN
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: e-books dhe tutoriale :: tutorial-
Kërce tek: