kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 TELKOM hyrje ne PC-ja

Shko poshtë 
AutoriMesazh
RiNNoHaCKeR
BOSS i forumit
BOSS i forumit
RiNNoHaCKeR

Posts : 34
Join date : 20/08/2009
Location : Drenas

TELKOM hyrje ne PC-ja Empty
MesazhTitulli: TELKOM hyrje ne PC-ja   TELKOM hyrje ne PC-ja Icon_minitimeThu Sep 17, 2009 1:07 pm

Shume hackera jane te interesuar ose terhiqen dhe jane kurioz te hyjn neper kompiutera te huaj..
Nje nga metodat e hyrjes ne kompiutera te huaj eshte ajo me ane te protokollit TELNET (shiko ne google per me shume info)
Pra kjo eshte vetem nji nga menyrat.
1 nga kushtet qe te punoj eshte qe edhe viktima ta perdori kete protokoll
Kjo lloj teknike funksionon ne kete menyre.
Ne rradh te pare duhet te keni protokollin telnet funksionus.(kjo eshte per vista , per xp "google is yuor friend")
1. Kliko Start dhe shko tek Control Panel
2. Selekto: Programs and Features
3. Selekto: Turn Windows features On or Off.
4. kontrollo Telnet Client option dhe kliko OK
Ose per me thjesht shko ne terminal (promt cmd) dhe jep kete komand pkgmgr /iu:"TelnetClient"
PS--->>>>Shume sisteme operative preferojn qe ta lene of kete comand line client dhe me mire eshte te perdoret SSH
Gjithsesi, mund ta perdorim kur na intereson dhe pastaj ta cakrivizojm
1.Zgjidhet viktima (pra ju duhet te keni te pakten ip (adresen) dhe login.
2.I behet ping viktimes per te pare nese eshte online apo jo.
dhe shkohet ne promt dhe shkruhet,
>Ping 000.00.000.0 dhe nese viktima eshte onlina do te na dalin pakets send and packets recevied, dhe do te na dali qe nuk na ka humbur asnje paket dhe se viktima eshte online.
3.Pas kesaj na duhet te gjejm nji port te hapur viktimes, dhe per kete na duhet nji port scanner.Dhe me i miri eshte nmap portscanner qe eshte edhe free.(mund ta shkarkoni tek webi zyrtar)
4.E gjejm nji port te explotueshme edhe pastaj japim ne terminal kete komand
>Telnet 000.00.000.0 (8934) me 8934 po supozojm nji port te hapur.
Ps.Nese nuk gjeni porta te hapura atehere mund te hapni juve nji ose nese viktima eshte e mbrojtur me firewall ka menyra te tjera per te hackuar kompiuterin e viktimes
5.Pasi kemi dhene komanden Telnet, kompiuteri i viktimes do te na kerkoj login\password dhe e fusim loginin, dhe per pasword bejm nji tjeter skanim por kesaj rradhe me nji "brutus" i cili do te na japi passwordin okey
Ok, Tani jemi ne kompiuterin e viktimes dhe me ane te terminalit tone mund te bejm cfare te duam ne kompiuterin e huaj dhe me nji virus uploader mund te uplodojm viruse apo keygen etj.
KUJDES!!
Kur ju hyni ne kompiuterin e huaj kjo hyrje regjistrohet ne kartelen TelnetLogs dhe juve duhet te gjeni kete kartele para se te dilne dhe te kanceloni ip tuaj me komanden "del" qe kancelon
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://argetohu-rini.co.cc
 
TELKOM hyrje ne PC-ja
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: e-books dhe tutoriale :: tutorial-
Kërce tek: