kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 DELL PRODHON INSPIRON TË BAZUAR NË PLATFORMËN CULV!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
besnik hack3r
V I P
V I P
besnik hack3r

Posts : 605
Join date : 20/08/2009
Age : 23
Location : Local Dick C:/hack WeB

DELL PRODHON INSPIRON TË BAZUAR NË PLATFORMËN CULV! Empty
MesazhTitulli: DELL PRODHON INSPIRON TË BAZUAR NË PLATFORMËN CULV!   DELL PRODHON INSPIRON TË BAZUAR NË PLATFORMËN CULV! Icon_minitimeFri Sep 18, 2009 8:56 am

Kompania amerikane Dell këtë mëngjes ka lansuar notebook’un e saj të parë të bazuar në platformën Intel CULV (Consumer ultra Low Voltage).

The Inspiron 11z kushton aq sa edhe një netbook por përdor një tension ultra të ulët prej 1.2GHz Dell Celeron por në anën tjetër prodhuesi ofron një notebook që është rreth 40 për qind më i shpejt se një model 1.6GHz Atom.

Ai ka gjithashtu posedon edhe një ekran më të madh prej 1366x768 dhe të gjerë11/6-inç, grafikë të integruar me GS45, me trashësi rreth vetëm 1 inç dhe peshë më të vogël.

Kalimi në platformë më të shpejtë e shtyn Dell të përdor sistemin operativ Windows Vista Home Premium në vend të versionit të vjetër të XP, ndërsa brenda kompjuterit është e integruar edhe një RAM memorie prej 2GB dhe 250GB hard disk.

Shpenzimet e kompjuterit janë lënë anash përmes baterisë tri-qelizore dhe lidhjes 802.11g Wi-Fi. Befasi e këndshme në këtë model është edhe kamera me 1.3 mega-piksel dhe dalja e standardit HDMI.
DELL PRODHON INSPIRON TË BAZUAR NË PLATFORMËN CULV! Dellinspiron11z-lg4

_________________
DELL PRODHON INSPIRON TË BAZUAR NË PLATFORMËN CULV! Fdsfdsfdsfdsfdsfdsfsd
DELL PRODHON INSPIRON TË BAZUAR NË PLATFORMËN CULV! 2gt7xj5
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosovaforum.albanianforum.net
 
DELL PRODHON INSPIRON TË BAZUAR NË PLATFORMËN CULV!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: jeta :: teknologjia-
Kërce tek: