kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 mini toturial`s

Shko poshtë 
AutoriMesazh
florent
antar fillestar
antar fillestar
florent

Posts : 17
Join date : 18/09/2009
Age : 24
Location : prishtin / Matiqan

mini toturial`s Empty
MesazhTitulli: mini toturial`s   mini toturial`s Icon_minitimeSat Sep 19, 2009 4:48 am

1.Si ti Riparojmë fajllet e korruptume ne XP

** Zhvillimi**
(1) Hyrja
(2) Gjerat e nevojshme
(3) Mesimi


// Hyrja //

Ky tutorial eshte punu me qellim qe tu ndihmoj njerzve te cilet kanë probleme me fajllat
e corruptum, Ktu mund te mesojnë se si te riparojn ato fajlle shumë lehtë

// Gjerat e Nevojshme //
+ Windows XP si SO
+ Windows XP cd-en

// Mesimi //
+ Vendose Cd e Xp ne cd/dvd rom
+ Shko ne Start
+ Run
+ dhe shenojm ket kod

Code:
sfc /scannow
Pastaj do te filloj, dhe to ti riparoj te gjith fajllat e koruptuar ne windows XP
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
florent
antar fillestar
antar fillestar
florent

Posts : 17
Join date : 18/09/2009
Age : 24
Location : prishtin / Matiqan

mini toturial`s Empty
MesazhTitulli: Re: mini toturial`s   mini toturial`s Icon_minitimeSat Sep 19, 2009 4:48 am

2.Si te hi ne nje web kur e kem banded Ip !

Shkojm www.anonymouse.org
E shkruj X-webin edhe mundesh me hi pa problem !
3.Nese doni ta restriktoni "Add or remove programs" veproni keshtu :

a. Hap nje "text document"

b. Vendos kete text:
Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\Uninstall]
"NoAddRemovePrograms"=dword:00000001
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
florent
antar fillestar
antar fillestar
florent

Posts : 17
Join date : 18/09/2009
Age : 24
Location : prishtin / Matiqan

mini toturial`s Empty
MesazhTitulli: Re: mini toturial`s   mini toturial`s Icon_minitimeSat Sep 19, 2009 4:48 am

Si ta ndryshoni titullin e browserit Internet Explorer

-Start > Run > shkrune gpedit.msc

Shkoni :

Configuration > Windows Settings > Internet Explorer Maintenance > Browser User Interface

Clicko dy her ne Browser Title

Shkruni ne Customize Title Bars

Edhe Ok
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
florent
antar fillestar
antar fillestar
florent

Posts : 17
Join date : 18/09/2009
Age : 24
Location : prishtin / Matiqan

mini toturial`s Empty
MesazhTitulli: Re: mini toturial`s   mini toturial`s Icon_minitimeSat Sep 19, 2009 4:49 am

»»» Krijo fikje automatike te PC-se (pa asnje program) «««

Ne qoftese keni nevoje qe kopjuteri te fiket automatikisht pas nje kohe te caktuar atehere shkojme ne :

START>RUN> dhe shkruajme :

shutdown -s -t 20 - ne kete rast kopjuteri fiket pas 20 sekondave

Kjo kur je me naj internet caffe, kur te kryhet ora ty, para se mu qu e bon aty per 200 sekonda mu nal hahahhaha kush ulet qaty e han i nalet PC-ja
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
florent
antar fillestar
antar fillestar
florent

Posts : 17
Join date : 18/09/2009
Age : 24
Location : prishtin / Matiqan

mini toturial`s Empty
MesazhTitulli: Re: mini toturial`s   mini toturial`s Icon_minitimeSat Sep 19, 2009 4:50 am

Qysh mi rikthy recycle binin nese ja kini bo delete
Shko Start>> Run. shkruje: regedit [Enter]

Shko tek: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Explorer\Desktop\NameSpace

Mbaje mausin në NameSpace dhe shtype me tastin e djatht një herë. dhe masnej shko tek>> New>> Key

Aty tek emri qite kodin e shënuar më poshtë:

{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}
Preke Enter në tastatur, dil nga registry editori duke shtypur butonin "X" në desktop e shtyp tastin e djatht dhe ja ben Refresh dhe del recycle bin.

p.s është mirë që ta restartoni kompjuterin pastajhajt met mira qiky trrik u perkthy nga spanishtje me ishalla ju hin en pun najsan tung florentii
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
florent
antar fillestar
antar fillestar
florent

Posts : 17
Join date : 18/09/2009
Age : 24
Location : prishtin / Matiqan

mini toturial`s Empty
MesazhTitulli: Re: mini toturial`s   mini toturial`s Icon_minitimeSat Sep 19, 2009 6:54 am

si ta kthejme google-n mbrapsht p.sh elgoog ne google e shenojme elgoog
del faqja qe e kemi kerkuar ne ne ikonen e trete klikojme dhe del google mbrapsht
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
florent
antar fillestar
antar fillestar
florent

Posts : 17
Join date : 18/09/2009
Age : 24
Location : prishtin / Matiqan

mini toturial`s Empty
MesazhTitulli: Re: mini toturial`s   mini toturial`s Icon_minitimeSat Sep 19, 2009 6:56 am

si ta shenojme emrin ne vend te google-s shkojm shenojme ne google>> goglogo.com >> dhe shfaqet nje ikone >> enter your name >> dhe mund ta shononi qfar do emri
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
florent
antar fillestar
antar fillestar
florent

Posts : 17
Join date : 18/09/2009
Age : 24
Location : prishtin / Matiqan

mini toturial`s Empty
MesazhTitulli: Re: mini toturial`s   mini toturial`s Icon_minitimeSat Sep 19, 2009 7:02 am

po nese deshirojme ta bejme googlen me ngjyr te zez shkojm >> ne google >> google gothic >> dhe pastaj shtypim "Im feelin luck " dhe na del google me ngjyr te zez
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
florent
antar fillestar
antar fillestar
florent

Posts : 17
Join date : 18/09/2009
Age : 24
Location : prishtin / Matiqan

mini toturial`s Empty
MesazhTitulli: Re: mini toturial`s   mini toturial`s Icon_minitimeSat Sep 19, 2009 7:08 am

nese deshironi me pa googlen e hackerave shkojme ne google >> xx-haxor >> dhe do te paraqitet google-e hackerave
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
florent
antar fillestar
antar fillestar
florent

Posts : 17
Join date : 18/09/2009
Age : 24
Location : prishtin / Matiqan

mini toturial`s Empty
MesazhTitulli: Re: mini toturial`s   mini toturial`s Icon_minitimeSat Sep 19, 2009 7:14 am

nese deshirojme qe shkronjat e google-s te levizin shkojme si me heret ne google>>google loco>> dhe e kilikojme im feelin lucky
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
mini toturial`s Empty
MesazhTitulli: Re: mini toturial`s   mini toturial`s Icon_minitime

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
mini toturial`s
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: e-books dhe tutoriale :: tutorial-
Kërce tek: