kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 ARRIHET MARRËVESHJE MES BING DHE WOFRAM ALPHA!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
arbis
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 20
Location : PriShtina

MesazhTitulli: ARRIHET MARRËVESHJE MES BING DHE WOFRAM ALPHA!   Wed Aug 26, 2009 4:04 amWolphram Alpha nuk paraqet ndonjë listë të lidhjeve për faqe siç bën Google për shembull, por jep përgjigje për pyetje të tilla si çmimi i tregut të bursës dhe formula komplekse matematikore.

Makina e kërkimit online e kompanisë Microsoft, Bing dhe Wolfram Alpha kanë arritur një marrëveshje lidhur me licencën që do të lejojë makinën e kërkimit Bing të paraqes disa të informata të specializuara dhe përmbajtje shkencore që i gjeneron Wolfram Alpha, thuhet në një deklaratë që u botua kohët e fundit.

Kombinimi unik i Wolfram Alpha nuk përbën ndonjë ndjesi të madhe, por duhet pranuar që është mjaft interesante që informatat do të përdoren në fushën e kërkimit të internetit në mënyrë që të tërheqin vëmendje edhe më të madhe në fushën e industrisë, në të cilën aktualisht po konkurron Bing.

Wolphram Alpha nuk paraqet ndonjë listë të lidhjeve për faqe siç bën Google për shembull, por jep përgjigje për pyetje të tilla si çmimi i tregut të bursës dhe formula komplekse matematikore.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
ARRIHET MARRËVESHJE MES BING DHE WOFRAM ALPHA!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Berisha në Kosovë marrëveshje ndërshtetërore
» Çfarë përmbante Marrëveshja ndërmjet Ahmet Zogut dhe Nikolla Pashiç?!
» Lavdrim Muhaxheri duke e marrë në pyetje djalin që e ekzekutoi me antitank (Video +18)
» Bahri Rashica:Na ka marrë malli
» Acarohen marrëdhëniet Greqi-Shqipëri, helikopterët fuluturojnë në kufi

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: jeta :: teknologjia-
Kërce tek: