kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 IE vs MOZILLA

Shko poshtë 
AutoriMesazh
besnik hack3r
V I P
V I P
besnik hack3r

Posts : 605
Join date : 20/08/2009
Age : 23
Location : Local Dick C:/hack WeB

IE vs MOZILLA Empty
MesazhTitulli: IE vs MOZILLA   IE vs MOZILLA Icon_minitimeMon Oct 05, 2009 5:31 am

IE vs MOZILLA F.1002152547833_m

Shfletuesi i internetit i kompanisë Microsoft prapë ka filluar të merr tatëpjetën, së paku sa i përket pjesëmarrjes së tij në treg. Edhe pse edhe më tutje mbetet udhëheqës, pjesëmarrja prej 65.7 për qind është me e ulëta deri më tani.
Gjatë muajit shtator pjesëmarrja e Internet Explorer ka rënë për 1.3 për qind, e krahasuar me vitin e kaluar, rënia e përgjithshme është 8.5 për qind. Nëse vazhdon ky trend, shfletuesi i internetit nga Microsoft do të bie nën 50 për qind brenda dy vitesh.

Siç raportojnë nga tabori i analistëve të kompanisë NetApplications, në rënien e interesimit për Internet Explorer më së shumti kanë përfituar Firefox e Chrome.

Pjesëmarrja e Firefox gjatë muajit të kaluar është rritur për 0.8 për qind dhe aktualisht është 23.8 për qind, derisa Chrome 0.3 për qind dhe tani ka 3.2 për qind të tregut të përgjithshëm.

Ndërkohë, pjesëmarrja e shfletuesit Safari të kompanisë Apple është rritur jashtëzakonisht pak dhe aktualisht ka pjesëmarrje prej 4.2 për qind.

_________________
IE vs MOZILLA Fdsfdsfdsfdsfdsfdsfsd
IE vs MOZILLA 2gt7xj5
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosovaforum.albanianforum.net
 
IE vs MOZILLA
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: jeta :: teknologjia-
Kërce tek: