kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Windows 7 shfaqet në eBay

Shko poshtë 
AutoriMesazh
besnik hack3r
V I P
V I P
besnik hack3r

Posts : 605
Join date : 20/08/2009
Age : 23
Location : Local Dick C:/hack WeB

Windows 7 shfaqet në eBay Empty
MesazhTitulli: Windows 7 shfaqet në eBay   Windows 7 shfaqet në eBay Icon_minitimeMon Oct 05, 2009 5:35 am

Windows 7 shfaqet në eBay F.1005111633498_m


Shfrytëzuesit nuk është dashur të presin shumë që në internet të paraqiten ekzemplarët e parë të Windows 7, dhe atë disa javë para paraqitjes zyrtare.

Në faqet e ankandit online eBay janë paraqitur disa versione të Windows 7 me çmime të cilat janë dukshëm më të ulëta sesa ato zyrtare. Windows 7 Ultimate mund të blihet për 167.50 dollarë (115 euro), versioni Professional me çmim prej 132.50 dollarë (90 euro), derisa versionet zyrtare do të kushtojnë 319 respektivisht 299 dollarë.

Disa shitës ofrojnë Windows 7 “në paketë”, derisa një numër i caktuar i tyre ka vendosur të ofrojnë vetëm çelësat aktivizues.

Blerja e Windows nëpërmes këtyre kanaleve, së paku tani për tani, nënkupton se softuerit i mungon certifikata zyrtare e Microsoft për autenticitet, kështu që mbetet pikëpyetje nëse pronarët e versioneve të këtilla do të kanë mbështetje teknike për sistemet e tyre.

Në të njëjtën kohë, stërshitja e sistemit operativ Windows 7 para paraqitjes së tij zyrtare më 22 tetor është e paligjshme, e Microsoft edhe më herët i ka paditur stërshitësit e caktuar në eBay.

_________________
Windows 7 shfaqet në eBay Fdsfdsfdsfdsfdsfdsfsd
Windows 7 shfaqet në eBay 2gt7xj5
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosovaforum.albanianforum.net
 
Windows 7 shfaqet në eBay
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: jeta :: teknologjia-
Kërce tek: