kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 TEKNOLOGJIA INFORMATIVE DO TË HAP 5.8 MILION VENDE TË REJA PUNE!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
besnik hack3r
V I P
V I P
besnik hack3r

Posts : 605
Join date : 20/08/2009
Age : 23
Location : Local Dick C:/hack WeB

TEKNOLOGJIA INFORMATIVE DO TË HAP 5.8 MILION VENDE TË REJA PUNE! Empty
MesazhTitulli: TEKNOLOGJIA INFORMATIVE DO TË HAP 5.8 MILION VENDE TË REJA PUNE!   TEKNOLOGJIA INFORMATIVE DO TË HAP 5.8 MILION VENDE TË REJA PUNE! Icon_minitimeThu Oct 08, 2009 6:36 am

TEKNOLOGJIA INFORMATIVE DO TË HAP 5.8 MILION VENDE TË REJA PUNE! Information_Technology
Rritja në sektorin e IT’së, në një shkallë globale do të krijojë 5.8 milion vende të reja pune dhe 75.000 vende të reja pune gjatë katër viteve të ardhshme, parashikon një studim i ri nga Microsoft.

Vendet më të zhvilluara do të shpenzojnë 1.4 trilion dollarë në drejtim të teknologjisë deri në fund të këtij viti, ndërsa kjo shifër do të rritet në 1.7 trilion deri në vitin 2013, thuhet në konkluzionet e kërkimit. Vetëm në këtë vit, rritja e këtij sektori në Evropë vetëm ka gjeneruar rreth 265 milion euro në taksa, ndërsa lëvizja drejt shërbimeve Cloud do ti shtojë ekonomisë së rajonit rreth 109 miliard dollarë deri në fund të vitit 2013.

Një trend i ngjashëm duhet të jetë edhe në Britani të Madhe, qeveria e së cilës ka identifikuar nevojën për investime në inovacion. / foto: suno.edu / 8 tetor 2009

_________________
TEKNOLOGJIA INFORMATIVE DO TË HAP 5.8 MILION VENDE TË REJA PUNE! Fdsfdsfdsfdsfdsfdsfsd
TEKNOLOGJIA INFORMATIVE DO TË HAP 5.8 MILION VENDE TË REJA PUNE! 2gt7xj5
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosovaforum.albanianforum.net
 
TEKNOLOGJIA INFORMATIVE DO TË HAP 5.8 MILION VENDE TË REJA PUNE!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: jeta :: teknologjia-
Kërce tek: