kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 SHBA: 4.1 MILIARDË SMS NË DITË!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
besnik hack3r
V I P
V I P
besnik hack3r

Posts : 605
Join date : 20/08/2009
Age : 23
Location : Local Dick C:/hack WeB

SHBA: 4.1 MILIARDË SMS NË DITË! Empty
MesazhTitulli: SHBA: 4.1 MILIARDË SMS NË DITË!   SHBA: 4.1 MILIARDË SMS NË DITË! Icon_minitimeMon Oct 12, 2009 5:43 am

SHBA: 4.1 MILIARDË SMS NË DITË! Text

Industria mobile është në një rritje të konsiderueshme.

Studimi gjashtë muajsh i CTIA Wireless për industrinë sapo është publikuar, dhe ndërsa numrat tregojnë rritje të fuqishme në broadband internet të dhënat nuk janë ndonjë befasi, por të dhënat në lidhje me SMS porositë me siguri kanë kapur vëmendjen tonë.

Sipas sondazhit, mbi 740 miliardë mesazhe tekstuale u dërguan me rrjetet e kompanive mobile në SHBA, gjatë gjysmës së parë të vitit 2009. Për të vendosur këtë numër astronomik në perspektivë, kjo shifër nënkupton se deri në 4.1 miliardë SMS janë dërguar çdo ditë, shifër kjo e cila gjithashtu është gati dy herë më e madhe se numri i SMS porosive gjatë periudhës së njëjtë në vitin e kaluar. / msbl / foto: istockphoto / 8 tetor 2009

_________________
SHBA: 4.1 MILIARDË SMS NË DITË! Fdsfdsfdsfdsfdsfdsfsd
SHBA: 4.1 MILIARDË SMS NË DITË! 2gt7xj5
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosovaforum.albanianforum.net
 
SHBA: 4.1 MILIARDË SMS NË DITË!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: jeta :: teknologjia-
Kërce tek: