kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 TOSHIBA FRESKON SATELITËT, SERIA QOSMIO ME WINDOWS 7!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
arbis
S.Moderator
S.Moderator
arbis

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 21
Location : PriShtina

TOSHIBA FRESKON SATELITËT, SERIA QOSMIO ME WINDOWS 7! Empty
MesazhTitulli: TOSHIBA FRESKON SATELITËT, SERIA QOSMIO ME WINDOWS 7!   TOSHIBA FRESKON SATELITËT, SERIA QOSMIO ME WINDOWS 7! Icon_minitimeThu Oct 15, 2009 6:46 am

TOSHIBA FRESKON SATELITËT, SERIA QOSMIO ME WINDOWS 7! Toshiba_M505_250x250
Treni i laptopëve me sistemin më të ri operativ nga Microsoft, Windows 7 po vazhdon, dhe ne tani kemi një njoftim të ardhshëm edhe për një të tillë, të cilin e sjell në treg kompania Toshiba.


Duhet vënë në dukje gjithashtu se disa nga këto modelet e fundit nga Toshiba gjithashtu do të kenë ekran të ndjeshëm në prekje. Të fillojmë me modelet e reja me ekranin të ndjeshëm në prekje, këto janë laptopët M505 Satellite dhe Satellite U505, dhe në të dy modelet funksionon ekrani i gjerë TruBrite TFT që është natyrisht me ekran të ndjeshëm në prekje.

Modeli M505 do të ketë një ekran me 14-inç dhe gjithashtu në kualitet HD ndërsa U505 është pak më i vogël me 13,3-inç.

Karakteristika të tjera në laptopët “satelitor” përfshijnë Windows 7 Home Premium, 2.2GHz Intel Core 2 Duo procesorë, Intel Graphics Media 4500MHD Accelerators, 4GB RAM, 500GB hard disqe, slot-loading SuperMulti drives DVD optike, Wi-Fi 802.11 b / g / n, Ethernet, HDMI-KQZ-së, dy USB 2.0 porte, një eSATA combo / port USB, bateri 6 qelizore dhe shumë opsione të tjera.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
TOSHIBA FRESKON SATELITËT, SERIA QOSMIO ME WINDOWS 7!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: jeta :: teknologjia-
Kërce tek: