kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 HP LANSON EKRAN 42 INÇ, ME “MULTITOUCH”!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
arbis
S.Moderator
S.Moderator
arbis

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 21
Location : PriShtina

HP LANSON EKRAN 42 INÇ, ME “MULTITOUCH”! Empty
MesazhTitulli: HP LANSON EKRAN 42 INÇ, ME “MULTITOUCH”!   HP LANSON EKRAN 42 INÇ, ME “MULTITOUCH”! Icon_minitimeThu Oct 15, 2009 6:46 am

HP LANSON EKRAN 42 INÇ, ME “MULTITOUCH”! Hpld4200tm-lg

Kompania HP ka bërë një sërë prezantimesh sot, ndërsa ajo për të cilën vlen të flitet më shumë është ekrani më i madh kompjuterik i cili përmban funksione të “multitouch” apo është funksional dhe i ndjeshëm në prekje në çdo cep të tij.

Seria e ekranit HP, LD4200tm ka një ekran me 42 inç, fotografi të kualitetit 1080 dp i cili është një kombinim i teknologjisë infrared dhe sensorëve për prekje, ndërsa ka edhe efektin e prekjes me dy gishta për zmadhim të fotografisë, ndoshta e dini se si kjo funksionon në iPhone.

Ekrani është bërë kryesisht për përdorim në vende publike, ku mund të përdoret si hartë interaktive, apo një ekran për prezantimin e shitjeve, mirëpo i njëjti duhet të funksionojë me sistemin operativ i cili e “njeh” të prekurit me dorë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
HP LANSON EKRAN 42 INÇ, ME “MULTITOUCH”!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: jeta :: teknologjia-
Kërce tek: