kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 WIKIPEDIA NË PËLLËMBË TË DORËS!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
arbis
S.Moderator
S.Moderator
arbis

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 21
Location : PriShtina

WIKIPEDIA NË PËLLËMBË TË DORËS! Empty
MesazhTitulli: WIKIPEDIA NË PËLLËMBË TË DORËS!   WIKIPEDIA NË PËLLËMBË TË DORËS! Icon_minitimeThu Oct 15, 2009 6:47 am

WIKIPEDIA NË PËLLËMBË TË DORËS! Wikireader

WikiReader është një pajisje e vogël e dorës me madhësinë e një letre ngjitëse të cilat i përdorim në zyre e cila ekziston për t'i shërbyer një funksioni dhe vetëm: qasje në Wikipedia nga pëllëmba e dorës suaj.


Pajisja dhe puna me të është një thjeshtësi me një ekran njëngjyrësh dhe tre butona të thjeshtë: Kërko, Arkiva, dhe Të Rastësishme. Ajo punon me dy bateri AAA, të cilat mendohet të jenë të mjaftueshme për të punuar me të, për disa muaj.

Në këtë pajisje është vetëm një mashtrim i vogël – pasi që në krahasim me Wikipedian, në pajisjen e dorës artikujt nuk janë aq aktual, sepse WikiReader nuk rifreskohet në kohë reale sa herë që faqja pëson ndryshim.

Përveç 3 milion artikujve aktual, të rejat më të fundit rifreskohen në çerek të vitit, mirëpo ekziston edhe opsioni për ta rifreskuar përmbajtjen në pajisje me një abonim vjetor apo edhe me rifreskim të kartelës microSD. / msbl / foto: msbl / 14 tetor 2009
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
WIKIPEDIA NË PËLLËMBË TË DORËS!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: jeta :: teknologjia-
Kërce tek: