kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Shtetet qe siguruan pjesemarrje ne Kampionaitn Boteror

Shko poshtë 
AutoriMesazh
MΣПDIM ZΣKΛ
S.Moderator
S.Moderator
MΣПDIM ZΣKΛ

Posts : 447
Join date : 25/08/2009
Age : 25
Location : Prishtin☺

Shtetet qe siguruan pjesemarrje ne Kampionaitn Boteror Empty
MesazhTitulli: Shtetet qe siguruan pjesemarrje ne Kampionaitn Boteror   Shtetet qe siguruan pjesemarrje ne Kampionaitn Boteror Icon_minitimeFri Oct 16, 2009 6:20 am

Ndeshjet e te merkures kane vendosur perfundimisht skuadrat qe kualifikohen direkt per ne boterorin 2010 dhe skuadrat e vendeve te dyta qe kalojne ne fazen Play Off, shansi iu fundit per te shkuar ne Afriken e Jugut.

Eshte Portugalia e Kristiano Ronaldos ajo qe fale fitores 4-0 me Malten siguroi vendin e dyte, duke lene jashte gares Suedine e Ibrahimovic.

Zvicra siguroi bileten per ne boteror fale barazimit pa gola me Izraelin, duke lene per ne fazen play off, Greqine e Otto Rehagel.

Sllovakia per here te pare ne historine e saj do te shkoje ne nje boteror. Nderkohe qe Sllovenia i bashkangjitet skuadrave qe ne play off luajne shansin e fundit per ne Afrike.

Ne grupin 4 tashme dihet, Gjermania kalon direkt ne boteror ndersa Rusia eshte ne vendin e dyte.

Spanja edhe pse e kualifikuar ka shkaterruar 5-2 Bosnjen e vendit te dyte, ne fushen e ketyre te fundit.

Ne grupi 6, e kualifikuara eshte Anglia, ndersa Ukraina eshte ne vendin e dyte. Skuadrave te kualifikuara direkt i eshte bashkuar edhe Serbia e para e grupit 7, ndersa Franca do te luaje ne play off.

Nga grupi i 8 Italia eshte kualifikuar ndersa Irlanda do te kerkoje te behet 1 nga kater skuadrat qe kalojne me sukses fazen e play off.

_________________
Shtetet qe siguruan pjesemarrje ne Kampionaitn Boteror 2usty6r
Shtetet qe siguruan pjesemarrje ne Kampionaitn Boteror 32182
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.mendizeka.tk
 
Shtetet qe siguruan pjesemarrje ne Kampionaitn Boteror
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: argetim dhe biseda te lira :: sporti-
Kërce tek: