kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Zbulim i mbi 30 anijeve Ilire mbi 2.000 vjecare

Shko poshtë 
AutoriMesazh
MΣПDIM ZΣKΛ
S.Moderator
S.Moderator
MΣПDIM ZΣKΛ

Posts : 447
Join date : 25/08/2009
Age : 25
Location : Prishtin☺

Zbulim i mbi 30 anijeve Ilire mbi 2.000 vjecare Empty
MesazhTitulli: Zbulim i mbi 30 anijeve Ilire mbi 2.000 vjecare   Zbulim i mbi 30 anijeve Ilire mbi 2.000 vjecare Icon_minitimeFri Oct 16, 2009 8:00 am

Nje ekip arkeologesh nga Universiteti i Oslos ne bashkepunim me ate te Mostarit,
nen ujrat e Hutovo Blato, nje mocalishte ne jug te qytetit Capljina, Bosnje
kane zbuluar mbi 30 anije ilire.
Mendohet se aty dikur ka qene nje port i redesishem tregtar, me dalje ne lumin e lundrueshem Neretva, e prej ketej ne detin Adriatik.Zbulim i mbi 30 anijeve Ilire mbi 2.000 vjecare Illyrere_baat200

_________________
Zbulim i mbi 30 anijeve Ilire mbi 2.000 vjecare 2usty6r
Zbulim i mbi 30 anijeve Ilire mbi 2.000 vjecare 32182
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.mendizeka.tk
 
Zbulim i mbi 30 anijeve Ilire mbi 2.000 vjecare
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: Kendi kulturor :: Letersia & Historia Shqiptare-
Kërce tek: