kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Leonardo:Jemi te vetedijëshëm per cilesit tona

Shko poshtë 
AutoriMesazh
valdrinn
Designer
Designer
valdrinn

Posts : 405
Join date : 12/10/2009
Location : prishtine

Leonardo:Jemi te vetedijëshëm per cilesit tona Empty
MesazhTitulli: Leonardo:Jemi te vetedijëshëm per cilesit tona   Leonardo:Jemi te vetedijëshëm per cilesit tona Icon_minitimeSun Oct 18, 2009 5:14 am

Milanello - Kjo eshte deklarata e trajnerit Rossoner Leonardos perpara ndeshjes me Romen.

Per Romen - " Roma eshte nje ekipe qe kane nje loje te veqante,sidomos ne sulme,Totti nuk do te luaj por ata mbeten nje ekip i veshtir per tu perballuar.

Per punen e bere gjate javes - Kur ju luani shume lojera ne nje kohe te shkurter dhe pastaj vjen pushimi (eliminatoret e WC2010) eshte shume i dobishem per lojtaret,sepse ata e kuptojne sesa te rendesishme jane keto dite trainingu per neve.

Ne skemat taktike - Shume here ne duhet te zgedhim nje lojtare apo nje numer,per nje organizim teknik me te mire me te cilen do te hidhemi ne fushe,por besoj se nganjehere eshte shume e veshtir,te hedhesh nje lojtar nga njera ane ne tjetren,kjo behet vetem ne raste te veqanta,kur keni ndonje kundershtar me te forte.Baza eshte gjithmone e njejte,menyra e lojes eshte me shume ose me pak,por ne kohe te caktuar lojtaret duhet te nderrojne pozitat dhe ti pershtaten lojes.Si shembull Abate eshte nje lojtar krahu i cili mund te luaj edhe si mbrojtes i djathte,por ne smund tia ndryshojme atij karakteristikat qe ka.Gjeja me e rendesishme eshte se ka alternativa me te mira qe nga fillimi,Ne te kaluaren kemi provuar te ndryshojme,per te bere zgjidhje me te mira.

Per gjendjen e skuadres - Te gjitha ekipet kane probleme por ne nuk duhet te besojme se kemi me shume probleme sesa te tjeret.Te gjithe ekipet kane lendime,mungesa,Por nese ne bejme me te miren ne mund te bejme me shume sesa qe kemi bere ne te kaluaren.Ne duhet ti organizojme idete tona,referenca jone duhet te jete vetevetja,dhe vetem keshtu ne mund te bejme me mire se me pare.Ne momente te veshtira ne gjithmone kemi bere mire.Ne nuk kemi qene ne perputhje te rezultateve me performancat e shfaqura,dhe kjo eshte gjeja negative e jona.Kjo eshte ajo qe duhet te ndryshoje,dhe mendoj se ka arritur momenti.Eshte moment i jashtezakonshem ti tregojme cilesite tona.Ne kemi potencial te madhe dhe duhet te perdorim aftesite tona per te bere me mire,pa u ankuar.Ne shkojme ne fushe pas pushimin internacional,dhe Pirlo dhe Zambrotta mund te paraqiten neser pasi te merkuren nuk luajten,ndersa Gatuso sdo te luaj,do te pushoje pas lojes se mrekullueshme me ekipin kombetar."Personalisht si trajner unë nuk e di nëse unë jam përmirësuar, por unë besoj se koha jep informacion të mirë të ideve dhe mekanizmave. Unë e di se ne duhet të përfitojme nga cilësitë tona.Nuk ka kuptim duke u ankuar sepse kemi kushte optimale dhe ne duhet të bëjmë më mirë se çfarë kemi bërë deri tani. "Ne Bergamo ne mund te kishim fituar,mund te kishim luajtur me mire,por ishim ne konfuzion,dhe konfuzioni eshte deshira e fitores.Nuk është mungesa e vullnetit që na mungon dhe unë besoj se sot, pas dy javë punë ne jemi më të përqendruar.

Momenti i Milanit - Mund ta percaktojme me termin " Shkaterrues" ,kjo qe po kalon Milani sipas mendimit tim nuk eshte e drejte.Une mendoj se fjala shkaterruese eshte shume emadhe per ate qe ata jane duke kaluar.Sot ne duhet te riorganizojme vetveten.Pritjet e mia jane pozitive dhe une gjithashtu kame shpresa pozitive.Ekipi eshte i vetedijshem qe ndodhet ne veshtiresi,por ata gjithmone kane qene te bashkuar dhe kane dale nga situatat e ketilla.

Per shitjen e Kaka - Pas shitjes se Kaka-s eshte normale se ne jemi duke u munduar te adoptohemi,por kjo nuk mund te thuhet si alibi.Une jetoje per ket ekipe,dhe nuk shikoje per jashta.Kete vite kemi filluar duke ditur se duhet te riorganizojme vetveten.

Per individet - Huntelaar erdhi ne nje moment,kur rezultatet nuk jane te mira,ai eshte nje lojtar qe i nevojitet te luaje,ai duhet te pershtatet me ne dhe do te filloje te luaje sic ka bere gjithmone.Abate eshte nje lojtar qe po i japim kontinuitet te lojes dhe ai po ben mire,ai mund te luaj edhe si mesfushore defanziv.Me Nestan une kam folur per kombetaren,une e shohe ate shume te ngarkuar me pune ne stervitje,dhe te lumtur me ate qe po ben.Pato po ben shume te kthehet ne ekipin kombetar,ai eshte vetem 20 vjeq dhe Dunga i di kualitetet e tij.Nese keto jave kthehet ai Pato qe ka qene ai me siguri qe do te thirret ne kombetare per kupen e botes.Loja e tij me e mire do te vije qe nga loja me Romen.

Kjo ishte deklarata komplete e trajnerit te Milanit Leonardo,pas stervitjeve per ndeshjen e neserme kunder ekipit nga kryqytetit Roma.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Leonardo:Jemi te vetedijëshëm per cilesit tona
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: argetim dhe biseda te lira :: sporti-
Kërce tek: