kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 FACEBOOK DHE TWITTER I BASHKËNGJITEN GOOGLE!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
valdrinn
Designer
Designer
avatar

Posts : 405
Join date : 12/10/2009
Location : prishtine

MesazhTitulli: FACEBOOK DHE TWITTER I BASHKËNGJITEN GOOGLE!   Fri Oct 23, 2009 7:21 am

Per here te pare, kompanite si Facebook dhe Twitter i bashkengjiten kompanise gjigante Google, per te mbeshtetur nje kauze te perbashket.

Në pritje të rregullave të reja që Komisioni Federal i Komunikacionit amerikan do ti vendos në lidhje me neutralitetin e internetit, një grup prej njëzet kompanive të internetit i dërguan nga një letër presidentit të këtij komisioni Julius Genachowski të cilit i shprehin mbështetjen për rregulloret, të cilat garantojnë një qasje neutrale dhe jo-diskriminuese në internet për përdoruesit e biznesit dhe ata të zakonshëm.

Përveç përkrahësve të vjetër për rregullat mbi neutralitetin në Internet, kompanitë të tilla si Google, tani paraqiten edhe kompani të reja, të tilla si Facebook dhe Twitter. Lista e mbështetësve të propozimeve përfshin edhe emra të tillë si Amazon, Sony dhe eBay dhe TiVo.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
FACEBOOK DHE TWITTER I BASHKËNGJITEN GOOGLE!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Spiunët dhe bashkëpunëtorët e diktaturës, mos lejohen as në media
» Prishtinë: Vritet Diana Kastrati nga ish-bashkëshorti
» Pango: Skandali seksual, skemë e Top Channel në bashkëpunim me opozitën
» Flet Hasan Zeneli, bashkëluftuar i Zahir Pajazitit (5)[/
» ARTA HYSI:HIMNI I FACEBOOK-ut

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: jeta :: teknologjia-
Kërce tek: