kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 ACER ME LAPTOP 3-D!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
valdrinn
Designer
Designer
valdrinn

Posts : 405
Join date : 12/10/2009
Location : prishtine

ACER ME LAPTOP 3-D! Empty
MesazhTitulli: ACER ME LAPTOP 3-D!   ACER ME LAPTOP 3-D! Icon_minitimeFri Oct 23, 2009 7:22 am

Me nisjen e Windows 7 gjatë kësaj jave, prodhuesit e kompjuterëve janë duke u përpjekur të bëjnë disa gjëra të reja, duke përfshirë laptopë me ekranet me prekje.

Laptopi i quajtur Acer Aspire 5738DG-6165 ka një ekran me 15,6 inç që me ndihmën e disa syzeve të veçanta, duket se ofron opsione të reja, nëse përdoret me lojërat apo filmat e duhur. Ndërsa, kompania Acer Inc është duke shkuar më tej - duke paraqitur një laptop me një ekran 3-D.


Ky nuk është laptopi i parë me një ekran 3-D. Sharp Corp e pati prezantuar një të tillë në vitin 2003. Ai ka punuar pa syze, por shikuesit duhej disi të kujdeseshin për të mbajtur kokën e tyre në vendin e duhur për të punuar në efekt 3-D. Modeli i Acer, ofron edhe opsionin që efekti 3-D të jetë fikur me një buton të vetëm.


Gjithashtu, këta laptop mes vete e kanë edhe një dallim. Modeli i Sharp kushtonte 3,300 dollarë, ndërsa ky i Acer kushton vetëm 780 dollarë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
ACER ME LAPTOP 3-D!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: jeta :: teknologjia-
Kërce tek: