kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 KUJDES: EDHE GJYSHJA NË FACEBOOK!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
arbis
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 20
Location : PriShtina

MesazhTitulli: KUJDES: EDHE GJYSHJA NË FACEBOOK!   Mon Oct 26, 2009 11:33 am

Facebook nuk përdoret vetëm nga të rinjtë. Në Gjermani, për shembull, nga 4.3 milion anëtarë të Facebook, 120.000 prej tyre janë më të vjetër se 50 vjet.


Ata publikojnë fotot personale, shkruajnë mesazhe për fëmijët dhe nipërit e mbesat e tyre, duke u munduar që të mbesin në kontakt me të njohurit, me të cilët u takuan me pushime verore. Birgite, e cila ka 54 vjet, tash e disa muaj është duke e përdorur rrjetin më të madh shoqëror Facebook, thotë: "disi jam e habitur se çfarë shkruajnë fëmijët në internet. Unë dua vetëm të kujdesem për të njohurit e vjetër.


Të moshuarit edhe mbi pesëdhjetë vjet janë duke i përdorur rrjetet sociale për ti mbajtur kontaktet e tyre në botë. "Facebook dhe rrjeteve të tjera sociale na japin përshtypjen se ekziston afërsia emocionale dhe na ndihmon për të zvogëluar distancën e vërtetë," thotë për "Deutsche Welle" Heinrich Bacon, mësues nga Kaiserslautern. / foto: straighttimes / AFP / 26 tetor 2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
KUJDES: EDHE GJYSHJA NË FACEBOOK!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Shkrime nga Xun Çetta:Ndodhi edhe kjo
» Nuk heqin dorë nga greva edhe pse janë të rraskapitura
» Lajme mbi rezultatet e zgjedhjeve:Edhe PD-ja edhe PS-ja kane filluar te festojne fitoren!
» Ilirjana Koliqi-Ramaj:Mrekullitë e traditave tona të shenjta arbërore ruhen edhe Itali
» Në biletat e Ballistit edhe emri ivrasësit të efektivit të RENEA-s në Lazarat

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: jeta :: teknologjia-
Kërce tek: