kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Njeriu me i shkurter ne bote ben 18 vjec, tani do grua

Shko poshtë 
AutoriMesazh
valdrinn
Designer
Designer
avatar

Posts : 405
Join date : 12/10/2009
Location : prishtine

MesazhTitulli: Njeriu me i shkurter ne bote ben 18 vjec, tani do grua   Thu Oct 29, 2009 2:15 pm

Magar, i cili nuk i kalon 60 centimetrat, ka arritur te beje te mundur thyerjen e rekordit te te famshmit Pin Ping me gjatesi prej 73 centimetrash
Khagendra Thapa Magar, nepalezi i konsideruar si njeriu me i vogel ne bote, ka zbuluar me rastin e 18-vjetorit se deshiron si dhurate nje grua, natyrisht ne te njejten gjatesi me te.
Magar, i cili nuk i kalon 60 centimetrat, tashme ka arritur te beje te mundur thyerjen e rekordit te te famshmit Pin Ping me gjatesi prej 73 centimetrash.
Megjithese prej kohesh ekzistonte nje marreveshje e pergjithshme mbi te drejten per t’u konsideruar qenia humane me e vogel e planetit, pergjegjesit e organizmit te rekordeve “Guines”, kishin refuzuar te ratifikonin faktin, duke pohuar se kjo do te kishte qene e mundshme vetem me arritjen e moshes se maturise.
“Tani qe i mbusha 18 vjec – ka pranuar Khagendra, adhurues i vallezimit dhe karates – besoj se nuk do te kete me pengesa ne zyrtarizimin e rekordit tim. E me pas pres nje mal me propozime… Ndonese, endrra ime me e madhe ne te vertete eshte te kem nje grua, te gjate pak a shume sa mua, me te cilen dua te sjell ne jete te pakten kater femije”.
Ne lindje, nepalezi peshonte vetem 600 grame dhe menjehere familja mendoi se i sapolinduri kishte ardhur si nje mesazh per madhesine. E ema Dhana Maya, e rrefen keshtu ate moment: “Per vogelsine qe kishte, instikti i pare ishte turpi. E madje edhe mendova se kurre s’do ta kisha nxjerre jashte shtepise, por tani jam krenare per te dhe e pres me ankth komunikimin e shpalljes si njeriu me i vogel ne bote”.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Njeriu me i shkurter ne bote ben 18 vjec, tani do grua
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Sa sheqer mund të konsumoj njeriu
» Ç’ ËSHTË NJERIU? CILA ËSHTË ORIGJINA? ÇFARË LLOJ SHORTI KA AI?
» E tmerrshme: 36 vjeçari martohet me të miturën 6 vjeçe
» Skeleti gjigand
» Disa nga shenjat dalluese ose normat e zhvillimit te komunikimit te nje femije normal nga mosha 0-5 vjec.

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: argetim dhe biseda te lira :: kuriozitete-
Kërce tek: