kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 E rrallë: E mitura shtatzëne, mban në bark binjaken e vet

Shko poshtë 
AutoriMesazh
valdrinn
Designer
Designer
avatar

Posts : 405
Join date : 12/10/2009
Location : prishtine

MesazhTitulli: E rrallë: E mitura shtatzëne, mban në bark binjaken e vet   Thu Oct 29, 2009 2:30 pm

Kang Mengru është një vajzë kineze 1 vjeçe, por edhe pse ka një moshë kaq të vogël, ka një bark shumë të madh. Sigurisht që nuk është shtatzënë, por në bark ka fetusin e motrës së saj: një rast i rrallë, i njohur me termin “binjakë parazitë”.
Mjekët, pasi panë se në muajt e parë të jetës barku i Kang po zmadhohej shumë, urdhëruan t’u nënshtrohej disa analizave dhe zbuluan shkakun e “barkun të madh”. Nuk ishte gjë tjetër, veçse prania e një fetusi.
Shumë shpejt vajza do t’i nënshtrohet një operacioni për të hequr trupin e së motrës. Disa vite më parë, në Nagpur, në Indi, u regjistrua një rast i ngjashëm, por ai që kishte fetusin në bark ishte një burrë 36-vjeçar, i cili e kishte vënë re anomalinë vetëm me kalimin e viteve.
Kur u operua, kirurgët mbetën të shokuar kur nga barku nisën të nxirrnin flokë, kocka, organet gjenitale: fetusi ishte rritur në barkun e vëllait të tij.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
E rrallë: E mitura shtatzëne, mban në bark binjaken e vet
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Rexhepi nuk e mban premtimin

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: argetim dhe biseda te lira :: kuriozitete-
Kërce tek: