kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 te gjitha poezit dashurie ktu

Shko poshtë 
Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutoriMesazh
arbis
S.Moderator
S.Moderator
arbis

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 21
Location : PriShtina

te gjitha poezit dashurie ktu Empty
MesazhTitulli: te gjitha poezit dashurie ktu   te gjitha poezit dashurie ktu Icon_minitimeThu Aug 27, 2009 7:22 am

po filloi i pari

Pas mesnate shikoj yjet
Rri gjate qe t'i numeroj
Ne mesin e tyre ishe edhe TI
S'di pse s'munda te dalloj,

Nese je ne mesin e tyre
Te lus nje shikim ma fal
Ti pas mesnates ishe ne gjume
Me tradhtoj ai shikim
Me kot mbeta pa gjume
S'ishe ti,

ishe MALLI IM
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
arbis

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 21
Location : PriShtina

te gjitha poezit dashurie ktu Empty
MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   te gjitha poezit dashurie ktu Icon_minitimeThu Aug 27, 2009 7:23 am

Me Fal Qe Te Dua

Me fal qe te dua kaq shume

me fal qe ne zemer te lendoj

me fal por eshte teper vone

nuk mundem un ty te harroj

Me fal qe te bera pa dashur

per mua pa qellim te mendosh

me fal qe te bera per mua

poezi me dhimbje te krijosh

Me fal por njeriu prandaj vuan

te dashuroje nje njeri si TI

ti thaje lotet pa kaluar qerpikun

dhe kur te prek buzet te QUHET DASHURI

Me fal por nuk te them dot te dua

nuk dua me puthje nga ty

ato jane vec dhimbje per zemren

ato me bejne te ndihem NJERI

Por un njeri nuk dua me te jem

nuk dua un me te flas per dashurine

sepse ti me nxore nga zemra

pa ty jeta ime s'ka kuptim

Me fal qe prap po te lendoj

me fal qe PERJETE DO TE DUA

me fal por nuk e di si i behet

me nje njeri te c'mendur si mua

E c;mendur se te tjeret i dua si veten

e c'mendur se tregoj te verteten

e c'mendur se jam e sinqerte

se ty te dua me shume se nje jete

Me fal per te metat e mia

me fal qe te dhashe nje shekull dashuri

por jeta i ka keto padrejtesi

jeta me solli tek TI

Dhe ti si nje qenie e pafaj

si nje engjell me zemer te vrare

ti ke dicka te vecante

ti ke shume lote te pathare

Me vjen keq qe un nuk arrita

te te kthej buzeqeshjen perseri

ashtu sic ti ma ktheve mua

DHE ME BERE TE NDIHEM NJERI
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
arbis

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 21
Location : PriShtina

te gjitha poezit dashurie ktu Empty
MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   te gjitha poezit dashurie ktu Icon_minitimeThu Aug 27, 2009 7:23 am

Jetën për ty do ta jap, vetëm ty të dashuroj.!!
Zemrën time do ta jap,dhe askush nuk mund të më ndalë..
PSE??? Pse qdo nate une të kujtoj..?
Pse qdo nate une të ëndroj..?
Pse qdo nate, une qaj për ty
Emrin tënd qdo nate e përmendi.
Qka ti ksaj zemrës se shkrejtë, që smë la të jotoj rehat në ket Jete
Kur shof dikand në rruge, mendoj se ti je dhe vrapoj qe te te ndali..!
Pse ndodhi ajo vajzë të jet ne zemrën time, kur do të më hiqen mua keto Kujtime..??
Qka po ndodh o zot, qka po ndodh me mua ..
Hiq spo e di,pse aq shum e dua..!!
Kur do të jet mjaft, për të mos kujtoj, se gjysmën e jetës ajo ma ka
ngrëne..
Nuk e dija se do të ndodh kjo punë,por pse mu shtua edhe një mërzi..??
Se për ty moj Dashuri e shkretë,edhe natën nuk po muj me fjetë..
Nese ma thuash fjalën **TE DUA** ather mundesh me më qetsuar.
U dashurova sa shume une ne Ty, smundje keqe paska qen edhe kjo dashuri..
Nuk besoj se mund të jetoj pa ty.!
Zemra ime gjithmon vajtonë.
Syt e mi gjthmonë lotojn.
Emri yt në zemër më flen, me krah hapur gjithmon të pret.
Pa ty syri kot lotën.
Pa ty zemra kot vajton, Dikush tjter Ty te dashuron dhe mua më haron..!
Ditët po kalojn, po arrijn në fund por dashurin qe e patëm, mos mendo se do ta gjejsh dikund!!!
Do të mundohem me të harru, por Zemra ime thot JO nuk dua
A thu do të jem gjall o zot..??
A po do të më mbulojë kjo tokë
Pa Ty nuk mund të rri..!!
Pa Ty jeta më behet hi.
Pa Ty vorri nuk më parnon..
Se zemra vetëm Ty të don..!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
arbis

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 21
Location : PriShtina

te gjitha poezit dashurie ktu Empty
MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   te gjitha poezit dashurie ktu Icon_minitimeThu Aug 27, 2009 7:23 am

Pse e denon vetën dhe mua..??
Pse e fik dashurinë qe e dua..??
Pse e shkel fjalën që ështe..??
Pse sot më urren mua..??
Kur e din se ende TË DUA...


Përse sonte yjet nuk shkelqejn..??
A thu edhe ata, mungesën tande e ndjejn..??
Të lutem mendo pak në mua..
Dhe ne zemrën tënde ruaj një vend për mua !!


Në kët natë plot me shi..
Më shkoj mendja,te ty..
Tut shiku ne fotografi, më kujtoj ni lot nga ti..
Po mendoj nat e dit, ku ja ku më ke ik..!!nje dit kur te zgjohesh mos i laj syt me lot
dikush do te tregoj se sjam me ne ket bot
ti mos pyet si vdiqa por pyet si jetova
pyet sa kam vuajtur per ditet qe pa ty kalova


si qiri po tretem kam nis me u hargjue
shpesh po e provoj vehten po du met harrue
po ky emri yt me eshte ba si uje
nat e dit te kujtoj e vazhdimisht po vuaj


malli per ty frymen ma ndali
eja tek une nje puthje ta fali
kur ti puthesh buzet e mia
do ta kuptosh shpirt se qesht dashuria


dashuria eshte si lulja nese e ujit rritet
ne te kunderten venitet dhe vdes
dashuria eshte arm qe te vret pa krism
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
arbis

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 21
Location : PriShtina

te gjitha poezit dashurie ktu Empty
MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   te gjitha poezit dashurie ktu Icon_minitimeThu Aug 27, 2009 7:23 am

Kur te njofta une TY,e dija vetem fjalen Dashuri
Domethenjen e mesova,kur ne TY u Dashurova
Dashuria Jote me mesoj,dhe Shpirtin ma qetesoj
Loti YT kur pikoj,Zemren time e Lendoj
Kur kuptova se jane Lote vuajtje,ta bera nje Lutje
Mos loto o Loqk,se per ate qka po vuan Ti
Ai jam Une,
E une jame Ai,qe TE DUA SHUME!!!!!!!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
arbis

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 21
Location : PriShtina

te gjitha poezit dashurie ktu Empty
MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   te gjitha poezit dashurie ktu Icon_minitimeThu Aug 27, 2009 7:24 am

Do te pres sonte
po ti nuk erdhe, do te derdh lot
Do te pres edhe neser
edhe pasneser, do te pres
do te pres gjithmon, do te pres
duke te pritur TY un do te vdes.
.....................................
Nese me don thuaje te verteten
nuk do ta fal zemren
por edhe jeten......
Hapi krahet lart ne qiell
ti per mua je si diell
por i lumtur prap nuk jam
se TY afer nuk te kam.
....................................................
Sikur ta dije se sa shum te dua
asnje qast sdo te rrije pa mua
po qfar te them un TY tash
kur e din shum mir
ta dashurosh e te mos te kem afer
eshte shum veshtir.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
arbis

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 21
Location : PriShtina

te gjitha poezit dashurie ktu Empty
MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   te gjitha poezit dashurie ktu Icon_minitimeThu Aug 27, 2009 7:24 am

Ne hijen e krahve tu , une kerkoj steh
Ne qadren tenden prehje gjej
ne ere e ne shi
shpetim, lavdi, fuqi
gezim e shpres
I marr nga nje ndjnje
qe me ofron vetem nga TI
dhe ata e qujta DASHURI.
.........................................
Ne zemren time do te jesh
dhe bashk me mua do te tretesh
mos kujto se jan mashtrime
po jan fjalet e ZEMRES time.
................................................
Mos e zemro buzen
qe veq ty te don
mos e mundo zemren
qe veq ty te don
mos e mbysh me lot syrim tim te zi
mos e braktis ti,
mos ket DASHURI.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
arbis

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 21
Location : PriShtina

te gjitha poezit dashurie ktu Empty
MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   te gjitha poezit dashurie ktu Icon_minitimeThu Aug 27, 2009 7:25 am

Ne syt e tu te bukur frymzohem per te shkruar
Buzet e tua te kuqe vdes per ti shijuar
dhe zjarin qe kam ne zemer sme len te qet
ai ndizet dhe nuk shuhet let.
Deshira per te qen afer teje
Digjet si zjari te un
Me madhe se deti pa ane
Me e madhe se fjala TE DUA.
Tek syt e tu humbet zemra ime
Tek buzeqeshja jote lundron shpirti im
Tek buzet e tua prehet shikimi im
TE DUA me shum se shpirtin tim.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
arbis

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 21
Location : PriShtina

te gjitha poezit dashurie ktu Empty
MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   te gjitha poezit dashurie ktu Icon_minitimeThu Aug 27, 2009 7:25 am

Te lutem mos qaj sonte ti sonte
lot nuk dua te shof tek TI
edhe pse ti nuk me shef me sy
Te qeshura dua te te kujtoj
pranoj qdo gabim , qdo faj
veq te lutem sonte
Ti mos QAJ.
.................................
Eshte veshtir te dashurosh
eshte veshtir te tradhetosh
DASHURIJA me e bukur ne kete jete
eshte DASHURIJA me SINQIRITET.

nje dit kur te zgjohesh mos i laj syt me lot
dikush do te tregoj se sjam me ne ket bot
ti mos pyet si vdiqa por pyet si jetova
pyet sa kam vuajtur per ditet qe pa ty kalova

si qiri po tretem kam nis me u hargjue
shpesh po e provoj vehten po du met
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
arbis

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 21
Location : PriShtina

te gjitha poezit dashurie ktu Empty
MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   te gjitha poezit dashurie ktu Icon_minitimeThu Aug 27, 2009 7:25 am

po ky emri yt me eshte ba si uje
nat e dit te kujtoj e vazhdimisht po vuaj

malli per ty frymen ma ndali
eja tek une nje puthje ta fali
kur ti puthesh buzet e mia
do ta kuptosh shpirt se qesht dashuria

dashuria eshte si lulja nese e ujit rritet
ne te kunderten venitet dhe vdes
dashuria eshte arm qe te vret pa krism

DO TE TE PUTH

KUR TE BISH NE GJUM LERE DEREN HAPUR..
DO TE VIJ SONTE DO TE ME KESH SHUM AFER...
MOS KE FRIG NGA UNE NGA GJUMI NUK DO TE TE ZGJOJ...
DO TE TE PUTH NGADAL DHE PRAP DO TE SHKOJ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
arbis

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 21
Location : PriShtina

te gjitha poezit dashurie ktu Empty
MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   te gjitha poezit dashurie ktu Icon_minitimeThu Aug 27, 2009 7:25 am

MA DHURO NJE ENDERR QE TET ENDRROJ..
MA DHURO NJE PUTHJE..QDO DHEMBJE TA HARROJ...
MA DHURO ZEMREN TENDE PERFUNDIMIRSHT...
SE TE DUA SINQERISHT...

HAPI KRAHET SHPIRTI IM...

HAPI KRAHET FLUTURO MBI QIELL..
TI PER MUA JE DIELL...
POR I LUMTUR PRAP NUK JAM...
SE TY AFER NUK TE KAM...

KUSH TROKET SONTE NE DER...??
KUSH ME FAL PAK DRIT NE TERR...??
KUSH JETON SONTE PER MUE...??
KUSH ME THOT SONTE " TE DUA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
arbis

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 21
Location : PriShtina

te gjitha poezit dashurie ktu Empty
MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   te gjitha poezit dashurie ktu Icon_minitimeThu Aug 27, 2009 7:25 am

Kur te njofta une TY,e dija vetem fjalen Dashuri
Domethenjen e mesova,kur ne TY u Dashurova
Dashuria Jote me mesoj,dhe Shpirtin ma qetesoj
Loti YT kur pikoj,Zemren time e Lendoj
Kur kuptova se jane Lote vuajtje,ta bera nje Lutje
Mos loto o Loqk,se per ate qka po vuan Ti
Ai jam Une,
E une jame Ai,qe TE DUA SHUME!!!!!!!!!


Do te pres sonte
po ti nuk erdhe, do te derdh lot
Do te pres edhe neser
edhe pasneser, do te pres
do te pres gjithmon, do te pres
duke te pritur TY un do te vdes.
.....................................
Nese me don thuaje te verteten
nuk do ta fal zemren
por edhe jeten......
Hapi krahet lart ne qiell
ti per mua je si diell
por i lumtur prap nuk jam
se TY afer nuk te kam.
....................................................
Sikur ta dije se sa shum te dua
asnje qast sdo te rrije pa mua
po qfar te them un TY tash
kur e din shum mir
ta dashurosh e te mos te kem afer
eshte shum veshtir.
.............................................
Ne hijen e krahve tu , une kerkoj steh
Ne qadren tenden prehje gjej
ne ere e ne shi
shpetim, lavdi, fuqi
gezim e shpres
I marr nga nje ndjnje
qe me ofron vetem nga TI
dhe ata e qujta DASHURI.
.........................................
Ne zemren time do te jesh
dhe bashk me mua do te tretesh
mos kujto se jan mashtrime
po jan fjalet e ZEMRES time.
................................................
Mos e zemro buzen
qe veq ty te don
mos e mundo zemren
qe veq ty te don
mos e mbysh me lot syrim tim te zi
mos e braktis ti,
mos ket DASHURI.
.................................
Nje drit me verbon
e TY sme le te shikoj.
..............................
Ne syt e tu te bukur frymzohem per te shkruar
Buzet e tua te kuqe vdes per ti shijuar
dhe zjarin qe kam ne zemer sme len te qet
ai ndizet dhe nuk shuhet let.
Deshira per te qen afer teje
Digjet si zjari te un
Me madhe se deti pa ane
Me e madhe se fjala TE DUA.
Tek syt e tu humbet zemra ime
Tek buzeqeshja jote lundron shpirti im
Tek buzet e tua prehet shikimi im
TE DUA me shum se shpirtin tim.
.........................................


Te lutem mos qaj sonte ti sonte
lot nuk dua te shof tek TI
edhe pse ti nuk me shef me sy
Te qeshura dua te te kujtoj
pranoj qdo gabim , qdo faj
veq te lutem sonte
Ti mos QAJ.
.................................
Eshte veshtir te dashurosh
eshte veshtir te tradhetosh
DASHURIJA me e bukur ne kete jete
eshte DASHURIJA me SINQIRITET.

nje dit kur te zgjohesh mos i laj syt me lot
dikush do te tregoj se sjam me ne ket bot
ti mos pyet si vdiqa por pyet si jetova
pyet sa kam vuajtur per ditet qe pa ty kalova

si qiri po tretem kam nis me u hargjue
shpesh po e provoj vehten po du met harrue
po ky emri yt me eshte ba si uje
nat e dit te kujtoj e vazhdimisht po vuaj

malli per ty frymen ma ndali
eja tek une nje puthje ta fali
kur ti puthesh buzet e mia
do ta kuptosh shpirt se qesht dashuria

dashuria eshte si lulja nese e ujit rritet
ne te kunderten venitet dhe vdes
dashuria eshte arm qe te vret pa krism

DO TE TE PUTH

KUR TE BISH NE GJUM LERE DEREN HAPUR..
DO TE VIJ SONTE DO TE ME KESH SHUM AFER...
MOS KE FRIG NGA UNE NGA GJUMI NUK DO TE TE ZGJOJ...
DO TE TE PUTH NGADAL DHE PRAP DO TE SHKOJ..

MA DHURO NJE ENDERR QE TET ENDRROJ..
MA DHURO NJE PUTHJE..QDO DHEMBJE TA HARROJ...
MA DHURO ZEMREN TENDE PERFUNDIMIRSHT...
SE TE DUA SINQERISHT...

HAPI KRAHET SHPIRTI IM...

HAPI KRAHET FLUTURO MBI QIELL..
TI PER MUA JE DIELL...
POR I LUMTUR PRAP NUK JAM...
SE TY AFER NUK TE KAM...

KUSH TROKET SONTE NE DER...??
KUSH ME FAL PAK DRIT NE TERR...??
KUSH JETON SONTE PER MUE...??
KUSH ME THOT SONTE " TE DUAte deshta si i riiiiii,

te adhurova si perendinnnnnnnnnnn

dhe me tej u dashuruammmmmmmmmmmm

por te tjeter na penguannnnnnnnnn

Pse moj jetttttttttt

ti me denove

nga dashnorja me

largoveeeeeeeeeeeeeeeeeeee

ju e thyt at

dashuriiiiiiiiiiiiiiiiii

paskom pas fat te

ziiiiiiiiiiiiiiii
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
arbis

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 21
Location : PriShtina

te gjitha poezit dashurie ktu Empty
MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   te gjitha poezit dashurie ktu Icon_minitimeThu Aug 27, 2009 7:26 am

un TE DUA

dhe ti me DONNNNNNNNNN

zemrat tona gjith kan

shpresaaaaaaaaa

ne duhem si ROMEU E

GJULJETA

Pse moj jetttttttttt

ti me denove

nga dashnorja me largove

ju e thyt at dashuri

paskom pas fat te zijjjjjjjjjjjjjjjj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
arbis

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 21
Location : PriShtina

te gjitha poezit dashurie ktu Empty
MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   te gjitha poezit dashurie ktu Icon_minitimeThu Aug 27, 2009 7:26 am

Mos me le ne pranvere
mos me le te mjere!!!!
mos me le pa lule
mos me le pa ere.
Mos me le te lutem se te dua shume!
mos me le pa shprese,
mos me le pa gjume!!!!!!
TI e di se te dua
dhe vuaj per TY te lutem te lutem!
mos ma dhuro vetmine
ti je per mua Ajer
ti je per mua gjdo send ti je Ajo
qe ne zemren time ke,
me te bukurin vend!!!!!!!!!!!!!!!!!
TE DUA.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
arbis

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 21
Location : PriShtina

te gjitha poezit dashurie ktu Empty
MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   te gjitha poezit dashurie ktu Icon_minitimeThu Aug 27, 2009 7:26 am

Me mungon:

Dhembja ne gjoksin tim
me rendon shum per ty
kur malli me buzeqesh,
dhe ne zemer po me rri.

Ka zen vend dhe nuk luan dot
qe me ben syrin me lot!
qe me dridhet buza e that,
shpirti digjet flake-flake.

Shum rend qenka keshtu t'jetosh!
me dhembje, mall, e dashuri
perse zemra nuk gezohet dot,
perse shpirti rrin n'vetmi.

Kur ti lexosh keto rreshta
mendo se jam afer me ty
te tregojn shkronjat e zeza!
sa me mungon mua ti
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
arbis

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 21
Location : PriShtina

te gjitha poezit dashurie ktu Empty
MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   te gjitha poezit dashurie ktu Icon_minitimeThu Aug 27, 2009 7:26 am

Mos më largo nga Zemra, nese jam larg nga syt e Tu..

Mos më thuaj, jeto nese nuk jam fati YT..

Vazhdo jeto,dhe vetëm mos haro..

SE SI UNE QE TË DUA, ASKUSH NUK TË DON..!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
arbis

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 21
Location : PriShtina

te gjitha poezit dashurie ktu Empty
MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   te gjitha poezit dashurie ktu Icon_minitimeThu Aug 27, 2009 7:27 am

Ah jetë,ah jetë

Asgjë ska të vërtetë

Kush qka dëshiron

Dëshirën s'ja plotson

Zjari shkrumohet

E len tymin

Njeriu vdes

E len kujtimin

Syri im

gjithmon loton

Zemra ime

Vetëm ty të donë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
arbis

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 21
Location : PriShtina

te gjitha poezit dashurie ktu Empty
MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   te gjitha poezit dashurie ktu Icon_minitimeThu Aug 27, 2009 7:27 am

Ishte nate gjumi nuk me zinte....
Mendoja per ty sikur te te kisha pran
Shtrengova jastekun sikur te ishe ti
Dhe fillova te qaj per ty e dashur
Dhe me lotet e mi krijova imazhin
Tend engjellor.

E putha si te ishe ti
Dhe me pas me kishte zen gjumi
Te nesermen ti nuk ishe
Fillova te te qaj po me kot
Ti kishe ikur
Ne mbremje ti u shfaqe dhe papritur
Ti me the Te Dua.

Dhe qe prej asaj nate une fle i qet
me fjalen qe me the ti e Dashur....
Te Dua Shume
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
arbis

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 21
Location : PriShtina

te gjitha poezit dashurie ktu Empty
MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   te gjitha poezit dashurie ktu Icon_minitimeThu Aug 27, 2009 7:27 am

Ëndrra

Qe sa kohë te gjatë ëndrroj te njëjten Ënderr

Ëndrroj nje YLL ne Qiell qe ma ndrit Naten,ma gëzon Zemrën,ma zbukuronë Jetën

por ai YLL gjithmonë ish shumë larg meje

YLL i pa prekshëm !!!

Qdo Natë e lutja qiellin qe te ma zbres YLLIN tim por Qielli nuk reagonte

Qdo Nate Kënaqësi por dhe qdo Natë Vuajtje
---------------------------------------------------------------

Vazhdimi i Ëndrres


Si qdo Natë ënderroja te njejten Ënderr

Por kjo Ënderra e fundit e hetova se do te jete Ënderr ndryshe nga tjerat

që nga fillimi e hetova se kjo Natë do te jetë e gjatë se YLLI IM ndriqonte ma shumë

deri sa e kuptova se Qielli kishte vendosur te ma afrojë YLLIN TIM

Qfar Ndjënje qdo sekond u rritshin Ndjënjat
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
arbis

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 21
Location : PriShtina

te gjitha poezit dashurie ktu Empty
MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   te gjitha poezit dashurie ktu Icon_minitimeThu Aug 27, 2009 7:27 am

Ishte ardh Koha qe ta preku YLLIN TIM

Kur erdh momenti qe e kisha pritur aq gjatë, fillova te dridhem

e mora Guximin ju afrova YLLIT TIM dhe e putha

nuk i besoja as Ëndrres se është e vertetë

qfar knaqësije qfar ndjënje

Zemra mu shëndrrit Jeta mu bërë e Lumturë

ishin ndjënja që nuk shpjegohen nëse nuk e perjeton dikush vet

ishte Ëndrra ma e bukurë ne Jetën time

kaluan Minutat,Orët,Ditet

Erdh momenti qka nuk e kisha pritur

Erdh momenti i Puthjes fundit erdh momenti i Ndarjes erdh momenti i Lotëve


por me shpresën se Ënderra do te vazhdojë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
arbis

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 21
Location : PriShtina

te gjitha poezit dashurie ktu Empty
MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   te gjitha poezit dashurie ktu Icon_minitimeThu Aug 27, 2009 7:28 am

PUTHJA
Puthja e jote e embel
ma dha nje ndjenje qe te DASHUROJ me ZEMER
ti e ndryshove jeten time
e bere nje enderr, REALITET
dhe per vetem un aj PERSONI me Lumtur
ne bote.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
arbis

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 21
Location : PriShtina

te gjitha poezit dashurie ktu Empty
MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   te gjitha poezit dashurie ktu Icon_minitimeThu Aug 27, 2009 7:28 am

Ku me je sonte,
me ka marr malli
ah mungesa jote
SHPIRTIN ma kalli

Mos mendo qe sonte
nuk te kujtoj,
por dije se
pergjithmon te DASHUROJ
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
arbis

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 21
Location : PriShtina

te gjitha poezit dashurie ktu Empty
MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   te gjitha poezit dashurie ktu Icon_minitimeThu Aug 27, 2009 7:28 am

LERMËNI TË QAJËLermëni të qajë mbi humnerat e jetës

Ta nxjerr shpirtin e ta përplas atje,

Për trishtimin e mallkuar që shpirtin

Ma ka venitur

Lermëni të qajë mbi qdo krijes të kësaj bote

Që janë taman si hije e jo krijesa njerzore!

lermëni të qajë të thërras pa pushim

o njerzë dëgjojeni vetëm pak shpirtin tim

Lermëni të qajë atje tej e vetmuar

që kur qdo gjëje ti vije fundi

të qeshë pa pushuar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
arbis

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 21
Location : PriShtina

te gjitha poezit dashurie ktu Empty
MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   te gjitha poezit dashurie ktu Icon_minitimeThu Aug 27, 2009 7:28 am

I PA FAT

NDOSHTA KUR U LINDA PRINDËRIT

SU GËZUAN

NE DJEPIN E VAJZES

MË VENDOSËN MUA

ZOTI KUR MË FALI

NDOSHTA ME DËNOI

DHE DHA URDHËRIN

E PA FAT TË JETOJ

KUR U LINDA UNË

ASKUSH NUK U GËZUA

DHE PREJ DITËS SE LINDJES

JETOJ E PA FAT.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
arbis

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 21
Location : PriShtina

te gjitha poezit dashurie ktu Empty
MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   te gjitha poezit dashurie ktu Icon_minitimeThu Aug 27, 2009 7:29 am

DUHET TE VAZHDOJE PA TY
Shtëpi të heshtura,
Nën qiellin e rënduar,
Shiu dhe Unë,
Të ftohur në vetmi,
Në këtë qytet që asgjë s’ka marrë nga Ti.
Në pritje harrova hapat e tu,
Më ngjan si në ëndërr,
Eh...! kur largohesh Ti...
Më duhet të filloj përsëri
Duhet te vazhdoj pa ty
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
te gjitha poezit dashurie ktu Empty
MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   te gjitha poezit dashurie ktu Icon_minitime

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
te gjitha poezit dashurie ktu
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 8Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: argetim dhe biseda te lira :: poezi-
Kërce tek: