kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 te gjitha poezit dashurie ktu

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutoriMesazh
arbis
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 20
Location : PriShtina

MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   Thu Aug 27, 2009 8:25 am

Në mes të natës po kërkoj dritë..?
Në mes të borës po kërkoj ngrohtësi..?
Në mes të dimrit po kërkoj veren..?
Në mes të zemrës tënde s’mund ta gjej vetën..?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 20
Location : PriShtina

MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   Thu Aug 27, 2009 8:26 am

Ti fali syt, nëse ti i shikon!
Ti fali duart, nëse ti i shtërngon!
Ta fali shpirtin, nëse ti më përqafon!
Ta fali zemrën, nëse ti më don!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 20
Location : PriShtina

MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   Thu Aug 27, 2009 8:26 am

Arratisur, syrgjynosur,
Rraskapitur dhe katosur
Po vajtonj pa funt, pa shpresë,
Anës Elbë-s, anës Spree-së.
Ku e lam' e ku na mbeti,
Vaj-vatani e mjer mileti,
Anës detit i palarë,
Anës dritës i paparë,
Pranë sofrës i pangrënë,
Pranë dijes i panxënë,
Lakuriq dhe i dregosur,
Trup e shpirt i sakatosur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 20
Location : PriShtina

MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   Thu Aug 27, 2009 8:27 am

Gjithmon kam dashur qe ta them
Por nuk di si ta them
Ata them apo mos ta them
Se baba dimri nuk egziston.....Enderroj të paprekshmen
enderroj për dike
enderroj p er dicka enderroj për një bukuri me
të cilen jam dashuruar
enderroj për paprekshmerine
qe me rri pran por qe e kam lerg dhe se prek dot .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 20
Location : PriShtina

MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   Thu Aug 27, 2009 8:27 am

Sikur të vdes dhe të rilind
perseri un do jem për ty
dhe vetem për ty
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 20
Location : PriShtina

MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   Thu Aug 27, 2009 8:28 am

nuk jam poet
qka shkruej poezi
po jam një djal
qka po vun për dashuri.A e din sa shum të du
Ni roman ta kisha shkru
Ne shtyp e kisha botu
Ne biblotek e kisha dergu
Fmit ton e kishin lexu
Kishin pyt kush e ka shkru
Babi Mamit ja ka kushtu.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 20
Location : PriShtina

MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   Thu Aug 27, 2009 8:28 am

Disa her ne ender buzet ti kam puthur
Dielli me ka gjetur për ty duke u lutur
Do ta kisha fal gezimin e ksaj bote
Vetem qe ta dija a jam sonte endrra jote.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 20
Location : PriShtina

MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   Thu Aug 27, 2009 8:28 am

Me prit sonte n'enderr do të vi
Por mos u tremb flej perseri
Zdo të trokas ne der as zdo të zgjoj
Do të puth leht dhe prap do të shkoj.

O mesazh i bukur shko ku t'them un
Nese e gjen n'gjum puthe niher shum
Nese e gjen t'zgjuar tregoj se nte jam duke menduar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 20
Location : PriShtina

MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   Thu Aug 27, 2009 8:28 am

ama t'puth ama t'prek..un për ty po du me dek..
hajde afromu ngat...tu met pas ngat nat pernat..
buzet mi ki qershi..ti je për mu e un jom perty
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 20
Location : PriShtina

MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   Thu Aug 27, 2009 8:29 am

Ndjehem quditshem...
Me duket se qdo ditë të jetes sime e kam kaluar me ty.
Kam ndjenjen se të kam prane,kam ndjenjen se ti ende po me mbron pertej asaj
largesie të pafund.
Une ende po jetoj me ty,por nuk e di a po jeton edhe ti me mua....
As drita e diellit nuk mi ka verbuar syte sa mi ka verbuar shkelqimi i syve
të tu.
Ah!!!!
Sa me mungon ai shkelqim.
Me mungon aq sa me mungon ti.
Nese dashuria është kaq e qmueshme pse Zoti e nderpreu ate.
Me mungon zeri yt engjellor
Kam shum nostalgji për aromen e lekures tande,me shumë se qdo gje me mungon
ajo
Sot ndihem quditshem,sepse kam gabuar shumë here me ty.
të kam bërë të ndihesh keq,e për qudi asnjehere nuk jam penduar me shumë se
sot,dhe sot me shumë se kurre po ndjej nostalgji për Ty......
të humba për gjithmone por ende e ndjej pranin tende tek une.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 20
Location : PriShtina

MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   Thu Aug 27, 2009 8:29 am

U NJOHEM ME një VESHTRIM,
U MIQESUAM ME një PUTHJE,
U ENDEM NE VORBULLEN E DASHURISE
SI DY të VERBER...
U DASHURUAM.
JETUAM të LUMTUR për një CAST,
VETEM për një CAST...
U NDAME ME një PUTHJE...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 20
Location : PriShtina

MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   Thu Aug 27, 2009 8:29 am

Puthjen qe ta dhurova/Ti me të jeton/
Dhe shpreson e shpreson....një puthje të tille shpirti yt prap ta perjeton/
Puthje qe të shkrin dale ngadale/Puthje qe të jep një dridhje/
Ty të mesova se si të puthesh/Ngase nuk i kishe me puthje as 2 lidhje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 20
Location : PriShtina

MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   Thu Aug 27, 2009 8:29 am

U NDAME ME një PUTHJE.
VETEM për një CAST..
JETUAM të LUMTUR për një CAST,
U DASHURUAM.
SI DY të VERBER...
U ENDIEM NE VORBULLEN E DASHURISE
U MIQESUAM ME një PUTHJE,
U NJOHEM ME një VESHTRIM,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 20
Location : PriShtina

MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   Thu Aug 27, 2009 8:29 am

po ecnim ne rrugen e lagur
ndoshta nga shiu i loteve tane
sa shum me mungon sot kjo rrug
aty ku u njohem dhe u ndam

ne rrugen tone të dshur
une erdha perseri
ish mbush me gjethe të verdha
sa e zbrazet mu duk ajo pa ty

as pema se dashka me gjethen
pameshirshem i rrezoi mbi toke
se di pse me erdhi kaq keqe
me shiun edhe une derdha lote
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 20
Location : PriShtina

MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   Thu Aug 27, 2009 8:30 am

Mos e zemero buzen
Që vec ty të qeshi
Mos e mundo zemren
Që vec ty të deshi
Mos e mbush me lot
Syrin tim të zi
Mos e braktis ti mos
Këtë DASHURIKu je e ku të kam
Kur të duhem ku jam?
TI je ne shpirtin tim
Ne zemren time
Aty ku askush gjer sot ska mund të hyj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 20
Location : PriShtina

MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   Thu Aug 27, 2009 8:30 am

AH UNE E MJERA
SHUM VUAJTJE PO HJEK
DJALIN që E DO ZEMRA
NUK MUNDEM AS TA PREK
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 20
Location : PriShtina

MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   Thu Aug 27, 2009 8:30 am

Eci Rruges tuj Mendu,Kerkush sem don qysh e Du,
Kerkush spo don mem Kuptu,
Sjam ka di mu ba Rahat,
Don mem kap ne Zemer Infrakt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 20
Location : PriShtina

MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   Thu Aug 27, 2009 8:31 am

Ah un i Mjeri c'me ndolli keshtu
se un pa ty Nuk Mund te RRi ..
Se Un mendova per ty ..
Por ti me le si nje yll
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
lola
Princess
Princess
avatar

Posts : 32
Join date : 26/08/2009
Age : 27
Location : prishtine

MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   Thu Aug 27, 2009 2:15 pm

Me merr malli

Me merr malli
per dallendyshet e fjaleve
qe leshova dikur
ne qiellin e vetmise.

Me merr malli
per syte ku varej
ylberi i loteve te mia
te miturise

Me merr malli
per zemren
qe mi trembi dallendyshet
e rrembeu vajzerine.

Me merr malli
per gjithcka
qe iken e me s'kthehet..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.forumikosova.tk
lola
Princess
Princess
avatar

Posts : 32
Join date : 26/08/2009
Age : 27
Location : prishtine

MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   Thu Aug 27, 2009 2:17 pm

Kujdes me Fjalën

Kujdes me fjalën, zonjëz me çantë
Kujdes me fjalën dhe ti zotëri
Pushteti i fjalës është i veçantë
Gatuan male dhe kakërdhi.

Me fjalën rrjedhin përrenj me mjaltë
Pikojnë çezma me helm të zi
Kujdes me fjalën zonjëz me çantë
Kujdes me fjalën dhe ti zotëri!

Nga fjala humbën Judë e Pilatë
Strategë e mbretër me mbretëri
Kujdes me fjalën zonjëz me çantë
Kujdes me fjalën dhe ti zotëri!

Kur fjala nxiret nga buzët jashtë
Si dallëndyshja s’vjen në shtëpi
Kujdes me fjalën zonjëz me çantë
Kujdes me fjalën dhe ti zotëri!

Unë fjalën vetë e shtroj në kartë
Dhe brenda syve se ç’është e di…
Kujdes me fjalën zonjëz me çantë
Kujdes me fjalën dhe ti zotëri!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.forumikosova.tk
lola
Princess
Princess
avatar

Posts : 32
Join date : 26/08/2009
Age : 27
Location : prishtine

MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   Thu Aug 27, 2009 2:23 pm

Faj dhe Mekat

Kur erdha ne kete bote
erdha pa faj
kur vetja mu duk disi bosh
pa dashje bera mekat

Por jeta nje gabim sta fal
nje mekat te ngjitet nga pas
se dija qe dashuria ish faj
qe pasohej nga nje mekat

Faji dhe mekati me ndjekin ngado
qe te dy me persekutojne
shoh me habi dhe dhimbje kudo
per cudi cdo gje ma largojne

por nga kjo jete valle si do ik ?
prap me faj dhe mekat ?!
S'ekziston ndonje njeri ne kete bote
qe fajet dhe mekatet i fal ?!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.forumikosova.tk
lola
Princess
Princess
avatar

Posts : 32
Join date : 26/08/2009
Age : 27
Location : prishtine

MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   Thu Aug 27, 2009 2:25 pm

Sikur


Si vale e detit te isha...
me brigjet e Ishullit do takohesha
Si ere e detit te isha...
me kaqurrelat e tu do lozja
Si rrezja e diellit te isha...
boten tende do ndricoja
Sikur princ i kalter te isha…
ne zemren tende do mbretroja.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.forumikosova.tk
lola
Princess
Princess
avatar

Posts : 32
Join date : 26/08/2009
Age : 27
Location : prishtine

MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   Thu Aug 27, 2009 2:27 pm

Se di sa te dua

Se di sa te dua,
sa te dua se di.
As zemra as une se kemi te lehte
une jam skllavi yte, skllave je dhe ti
ne dashuri ka veq skllever,
askush nuke mbret.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.forumikosova.tk
lola
Princess
Princess
avatar

Posts : 32
Join date : 26/08/2009
Age : 27
Location : prishtine

MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   Thu Aug 27, 2009 2:28 pm

Sa shume cigare

Sa shum cigare kete nate po pi
vetmin ta mbys, ta tres ta bej hi
mbi tymin e cigares jam nisur e po vi
te te shoh ku je te te fsheh ne gji.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.forumikosova.tk
besnik hack3r
V I P
V I P
avatar

Posts : 605
Join date : 20/08/2009
Age : 22
Location : Local Dick C:/hack WeB

MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   Mon Oct 12, 2009 6:12 am

dua nje pershendetje ne natenme shi
nje perqafim te ngroht kur sna sheh njeri
nje puthje ne faqe nje lutje per mua
nje enderr te shthurur nje klithme TE DUAnje dit kur te zgjoesh mos laj syt me lot
se dikush tjeter do te tregoj se sjam
me ne ket bot,ti mos pyet si vdiqa
pyet si jetova,pyet si me shkuan
ditet qe pa ty i kalovadua qe cdokush ta tregoj realitetin
dua qe dhe zemra ta zgjedh te vertetin
dua qe dhe ti te me tregosh mua
me don me te vertet apo kot thot te dua


dy lule celin dy fruta qeshin
dy unaza nderrohen dy zemra
bashkohen fjal ka plot por nje
mjafton TE DUA FORT

_________________


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosovaforum.albanianforum.net
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
te gjitha poezit dashurie ktu
Mbrapsht në krye 
Faqja 3 e 8Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Skender Korça: Trajektore dashurie
» 30 FOTOT MË PREKËSE TË TË GJITHA KOHËRAVE
» Ramiz Dërmaku:KOSOVA, TAHIR ZEMAJ DHE KORBAT E KOMBIT
» Ora e dashurisë
» VLLASOVA MUSTA:TINGUJ ZEMRE , TIK – TAK - E DASHURIE

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: argetim dhe biseda te lira :: poezi-
Kërce tek: