kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM
kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM
kosovaforum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Ac Milan story

Shko poshtë 
AutoriMesazh
valdrinn
Designer
Designer
valdrinn


Posts : 405
Join date : 12/10/2009
Location : prishtine

Ac Milan story Empty
MesazhTitulli: Ac Milan story   Ac Milan story Icon_minitimeThu Oct 29, 2009 9:51 am

Associazione Calcio Milan, shpesh të referuara si AC Milan si Milan vetëm në Itali, është një klub profesionist futbolli italian me seli në Milano, Lombardia. Klubi u themelua në vitin 1899 nga dantella Anglisht-bërësi Herbert Kilpin, Alfred Edwards, dhe katër Englishmen tjera [2] dhe ka kaluar që nga më të madhe të historisë së saj në krye të futbollit italian (vetëm dy vite në Serie B në vitet tetëdhjetë) . klubi kanë fituar 18 tituj të njohur zyrtarisht ndërkombëtare, të lidhura me Boca Juniors të kishte më së shumti në botë. AC Milan ka fituar katër tituj të botës, më shumë se çdo klub tjetër në botë, ata kanë fituar 3 herë Kupën Interkontinentale dhe FIFA Club World Cup një herë. AC Milan ka fituar edhe atë që sot njihet si UEFA Champions League në shtatë raste, vetëm Real Madrid e ka fituar më shumë herë (9). [3] Sa për tituj italiane Serie A, Milan janë të lidhura me Internazionale për të qenë i dytë më i Klubi i sukseshëm me 17 tituj; Juventus vetëm kanë fituar më shumë (27). [4] tituj të tjera të rëndësishme të fituara nga Milan janë European Super Cup një rekord pesë herë, dhe Cup Winners 'Cup dy herë, megjithatë, ata nuk kanë arritur UEFA Cup përfundimtar (vetëm dy gjysëm-finale në 1972 dhe 2002). Ky është trofeu vetme zyrtare në ekzistencën se Milan nuk ka fituar. Në Itali, ata kanë fituar Coppa Italia pesë herë, si edhe pesë Italian Super Cup.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Ac Milan story
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» bale i gatshem per AC MILAN
» AC Milan
» MILAN i pa shitshem
» SUPER PIPO SHPËTON MILAN
» Zyrtare: Beckham në Milan

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: argetim dhe biseda te lira :: sporti-
Kërce tek: