kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 GOOGLE PLANIFIKON TA TEJKALOJË AMAZONIN!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
besnik hack3r
V I P
V I P
besnik hack3r

Posts : 605
Join date : 20/08/2009
Age : 23
Location : Local Dick C:/hack WeB

GOOGLE PLANIFIKON TA TEJKALOJË AMAZONIN! Empty
MesazhTitulli: GOOGLE PLANIFIKON TA TEJKALOJË AMAZONIN!   GOOGLE PLANIFIKON TA TEJKALOJË AMAZONIN! Icon_minitimeSun Oct 18, 2009 2:13 pm

GOOGLE PLANIFIKON TA TEJKALOJË AMAZONIN! GoogleBooks_1
Google është duke planifikuar për të lansuar një dyqan elektronik për libra të quajtur Google Edition, vitin e ardhshëm, për të konkurruar me Barnes & Noble dhe Amazon.

Kompania tha se dyqani elektronik për libra do të shesë e-libra në platformë agnostike dhe do të hapë dyqanin e saj, në gjysmën e parë të vitit të ardhshëm me një katalog prej rreth 400.000 deri në 600.000 tituj. Google tha se nuk i ka në synim, e-lexuesit e librit por të gjithë njerëzit me një shfletues dhe një lidhje interneti.

"Kjo do të jetë një qasje e bazuar në shfletues" tha Tom Turvey, drejtor i programit të partneritetit për botues - Google Book Search, për Associated Press.

"Mënyra se si do të zhvillohet tregu i librit është duke iu qasur librit nga kudo, nga një pikë aksesi dhe gjithashtu nga pikëpamja gjeografike e qasjes në libra."

Kompania u shpreh se librat nuk do të blihen dhe as që do të shkarkohen siç bëjnë e-lexuesit e librit, por në vend të kësaj, librat do të jenë ruajtura në një bibliotekë "re." / theinquirer / foto: angelico.uk / 16 tetor 2009

_________________
GOOGLE PLANIFIKON TA TEJKALOJË AMAZONIN! Fdsfdsfdsfdsfdsfdsfsd
GOOGLE PLANIFIKON TA TEJKALOJË AMAZONIN! 2gt7xj5
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosovaforum.albanianforum.net
 
GOOGLE PLANIFIKON TA TEJKALOJË AMAZONIN!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: jeta :: teknologjia-
Kërce tek: