kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Mace bullicë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
valdrinn
Designer
Designer
avatar

Posts : 405
Join date : 12/10/2009
Location : prishtine

MesazhTitulli: Mace bullicë   Thu Oct 29, 2009 2:28 pm

Një burrë kinez pretendon te jete pronar i maces me te shendoshe ne bote: 16 kilogramë. Perfundimisht peshe e rendem, per macet te kuptohemi.

Xu Jirong, nga qyteti Qingdao i krahinës veriore kineze Shandong, thotë se macja e tij Chubby ka belin më të gjere se ai i një vajzë.
“Ajo shton më shumë se një kilogram në vit. Besoj se kjo ndodh ngaqe preferon me shume mishin e derrit sesa ate te peshkut” i ka thënë ai medieve lokale duke shtuar .
“Ajo mund të gëlltise katër deri në pese copa mish derri brenda pak minutash”
Dhe edhe pse e nje peshe te dukshme Chubby (nga anglishtja bucko) eshte nje mace agresive.
Pronari i saj tregon se kur hyn nje i huaj ne shtepia ajo behet ‘tiger’.
Macja ka edhe funksionin e shtanges….
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Mace bullicë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: argetim dhe biseda te lira :: kuriozitete-
Kërce tek: