kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 poezi dashurie

Shko poshtë 
AutoriMesazh
MΣПDIM ZΣKΛ
S.Moderator
S.Moderator
MΣПDIM ZΣKΛ

Posts : 447
Join date : 25/08/2009
Age : 25
Location : Prishtin☺

poezi dashurie Empty
MesazhTitulli: poezi dashurie   poezi dashurie Icon_minitimeThu Aug 27, 2009 8:32 am

Ti kurre s'me kuptove

--------------------------------------------------------------------------------
Te desha shume un ty
me shume nga ti c;mendoje
por endrra ime u thye
ti kurre nuk me kuptove

U dashurova me fjalet e tua
me zerin e embel ne telefon
por ti kurre sma kuptove dhimbjen
ti kurre nuk me dashurove

Ditet kaluan , ashtu dhe muajt
un si dikur te dashuroj
por jeta qeka e cuditshme
nga endrra mua po me zgjon

Te kam prekur, puthur, pa mbarim
ne te marren endrren tone
tani qe dhe dimri iku
tani endrra tone po mbaron

Ndonjeher mendoj te harroj
sikur ti kurre s'ke ekzistuar
por jeta do me dukej kot
se me ty jam e dashuruar

Me mire largohu ne heshtje
largohu pa me thene lamtumire
nuk duroj dot me lot
shpirti im nuk do meshire

Largohu dhe mos me thuaj ku
largohu mos me thuaj me ke
do mundohem te jetoj pa lot
edhe pse ty s'te zvendesoj dot me

Do me kuptosh nje dite, por se di kur
se di ne c'bote ti do me duash
vec dije se me ty s'jam shtirur
me shpirt un te kam dashurua


Burrat

--------------------------------------------------------------------------------
Burrat te qeshur, te cilter, ideal
baballare te femijve, vajze a djale
Jane te paster, te ndershem, e besnik ne jete
tradhetare te medhenj
genjeshtare te vertete
Te duken qesharake
e ideale zbrazur
u duket vetja ZOT
krenohen se jan meshkuj
Mashtrues midis shekujsh e kaluar
horra midis lajkash e trillime verberuar
U vjen tharte e zemerohen
perballe nje zhgenjimi
u duket jeta enderr
e seksi jete perrallimi
Jetoni jetoni
lodra midis grave
ne duart e tyre
jeta nis merr valle:te gjitha poezite jane shkruar shume bukur. Nuk bie dakort me pikepamjen tende mbi burrat. Eksperienca tuaj me meshkujt duket qarte se nuk ka qene nga me te bukurat ne poezite qe ti ke shkruar por kjo nuk te jep lejen te perdoresh fjalet "mashkull" dhe "burra" per te perfshire te gjithe seksin.

Shume mire mund te shaje nje person qe te ka vrare ty por jo te gjithe racen e meshkujve. Nuk jane te gjithe njesoj. Do te ishte njesoj sikur une te thosha qe gjithe femrat jane nga ato te rrugeve.

Here tjeter do qe mire te beje te qarte subjektin tend duke ndare burrat ne kategorine qe meritojne dhe jo ti futesh te gjithe ne nje thes.

Mbi poezine e pare eshte shume e bukur por per moshen tende te re eshte shqetesuese. Ke kohe te mendosh per vdekjen kur te plakesh. Te gjitha poezite qe ke shkruar jane shume tragjike. Ka ardhur koha ti leshosh ato mendime dhe te shkruash mbi nje teme tjeter.

Ke talent, kete e di dhe vete dhe ske nevoje te ta them une por do isha shume kurioz te shikoja kete talent te shprehur ne nje teme tjeter.

Suksese me poezite dhe mos harro te me dergosh nje gure zall nga ata te vjoses nqs ke mundesi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.mendizeka.tk
 
poezi dashurie
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: argetim dhe biseda te lira :: poezi-
Kërce tek: