kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 EDHE MOTOROLA LIDHET ME ANDROID!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
besnik hack3r
V I P
V I P
besnik hack3r

Posts : 605
Join date : 20/08/2009
Age : 23
Location : Local Dick C:/hack WeB

EDHE MOTOROLA LIDHET ME ANDROID! Empty
MesazhTitulli: EDHE MOTOROLA LIDHET ME ANDROID!   EDHE MOTOROLA LIDHET ME ANDROID! Icon_minitimeThu Oct 08, 2009 6:40 am

EDHE MOTOROLA LIDHET ME ANDROID! Motorola-CLIQ-cell-phone

T-Mobile USA ka në plan të fillojë shitjen e telefonit të parë të prodhuar nga kompania Motorola, që përdor softuerin e kompanisë Google, dhe të cilin do ta lansojë në treg më 19 tetor.

Motorola Cliq do të kushtojë rreth 200 $ me kontratë dy-vjeçare, thuhet në komunikatën e T-Mobile, telefonia mobile e cila operon edhe në Amerikë. Blerësit që nuk janë tashmë klientët e T-Mobile do të duhet të presin për këtë model të telefonit, deri në 2 nëntor.

Cliq është produkt i parë që do të vijë nga Motorola si një përpjekje e cila do ta bëjë kthesën e kompanisë Motorola Inc, divizioni i telefonave mobil i së cilës ka vuajtur mjaft shumë që nga koha e publicitetit negativ të cilin e pati modeli i saj i mëhershëm RAZR.
Motorola është tani duke u përqendruar në bërjen e telefonave "të zgjuar" duke përdorur sistemin operativ të Google Inc, tashmë të njohur me emrin Android, për të konkurruar me iPhone nga kompania rivale, Apple.

T-Mobile tashmë shet dy telefona “të mençur” të bazuar në sistemin operativ Android, të prodhuara nga kompanitë e njohura të telefonave mobil si HTC, dhe Nextel Corp, kjo e fundit tashmë ka paralajmëruar një telefon të ri në treg, të cilin do ta lansojë më 11 tetor.

_________________
EDHE MOTOROLA LIDHET ME ANDROID! Fdsfdsfdsfdsfdsfdsfsd
EDHE MOTOROLA LIDHET ME ANDROID! 2gt7xj5
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosovaforum.albanianforum.net
 
EDHE MOTOROLA LIDHET ME ANDROID!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: jeta :: teknologjia-
Kërce tek: