kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kompjuter nga Sony me ekran të ndjeshëm në prekje

Shko poshtë 
AutoriMesazh
MΣПDIM ZΣKΛ
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 447
Join date : 25/08/2009
Age : 24
Location : Prishtin☺

MesazhTitulli: Kompjuter nga Sony me ekran të ndjeshëm në prekje   Fri Oct 16, 2009 8:06 am

Kompjuter nga Sony me ekran të ndjeshëm në prekjeGjiganti japonez i elektronikës shpenzuese ka paraqitur kompjuterin e tij të parë “të gjitha në një” me ekran të ndjeshëm në prekje.

Sa i përket karakteristikave teknike, seria e re e linjës së kompjuterëve “të gjitha në një” nga Sony L-Series është e pajisuar me procesorin Core 2 Duo E7500 (2.93GHz), ekranin 24-inçësh widescreen (1.920 x 1.080), 4GB RAM, 1TB HDD, kartelën grafike Nvidia GeForce G210M, rrjetën pa tela WiFi b/g/n, writer Blu-ray, dy tunerë për televizor, kamerë uebi dhe Bluetooth.

Ajo që vlen të përmendet si gjëja më interesante në këtë kompjuter është ekrani i ndjeshëm në prekje, me të cilin përdorimi i multimedias në të bëhet me një dimension krejtësisht të ri.

Nuk është bërë e njohur kur kjo serie e kompjuterëve të Sonyt do të paraqitet në treg, mirëpo ajo që dihet se çmimi do të jetë i kripur dhe do të kushtojë 1.840 euro.

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.mendizeka.tk
 
Kompjuter nga Sony me ekran të ndjeshëm në prekje
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: jeta :: teknologjia-
Kërce tek: