Posts : 405
Join date : 12/10/2009
Location : prishtine

Milani fiton midis Bernabeut Empty
MesazhTitulli: Milani fiton midis Bernabeut   Milani fiton midis Bernabeut Icon_minitimeThu Oct 22, 2009 6:20 am

Ndeshja e madhe Evropiane mes Real Madridit dhe Milanit u mbyll me fitorën e Rossonerëve me rezulta 2:3.
Në pjesë e parë dominoi skuadra e Real Madridit e cila shënoi për 1:0 në minutën e 19 me anë të Raul Gonzales. Në Pjesën e dytë u shfaq një Milan krejtësisht tjetër. Për të barazuar shënoi Pirlo nga mëse 33 metra kurse katër minuta më pas Pato kaloi Milanin për herë të parë në epërsi. Reali barazoi më pas me anë të Drenthes por ishte përsëri Pato që dy minuta para fundit shënoi për fitoren e merituar të Milanit.
Në ndeshjen tjetër të këtij grupi Marseja mposhti Zurichin 0:1.