kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 LENOVO PREZANTON NJË "NETTOP" INTERESANT!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
besnik hack3r
V I P
V I P
besnik hack3r

Posts : 605
Join date : 20/08/2009
Age : 23
Location : Local Dick C:/hack WeB

LENOVO PREZANTON NJË "NETTOP" INTERESANT! Empty
MesazhTitulli: LENOVO PREZANTON NJË "NETTOP" INTERESANT!   LENOVO PREZANTON NJË "NETTOP" INTERESANT! Icon_minitimeFri Sep 18, 2009 8:56 am

LENOVO PREZANTON NJË "NETTOP" INTERESANT! Lenovoideacentreq100
Në pasditen e ditës së djeshme, kompania Lenovo u ka dhënë fund spekulimeve rreth lansimit të modelit të kompjuterit Idea Centre Q, serisë së mini desktopëve të cilët janë të bazuar në sistemin operativ Windows Home Server.

Modeli i koduar me emrin Q110 është is modeli i parë i nettop të prodhuar nga Lenovo ndërsa në të ka të integruar edhe çipin NVIDIA Ion, duke i dhënë energji të mjaftueshme këtij kompjuteri për të dekoduar 1080p në harduer, si dhe të kryejë funksione mjaft të avancuara si enkodimin e video materialeve dhe përmbajtjes 3 dimensionale.

Për funksionet e tjera ende nuk dihet saktësisht, mirëpo dalja e videove në formatin HD është e sigurt, pasi që e njëjta bazohet në çipin e Intel Atom i cili duhet të kushtojë rreth 349$. Për ata që dëshirojnë që modelin e ri të Lenovo’s ta blejnë për një çmim më të lirë, duhet të llogarisin se prodhuesi do ti eliminojë disa nga karakteristikat e avancuara që i përmban ky model.

_________________
LENOVO PREZANTON NJË "NETTOP" INTERESANT! Fdsfdsfdsfdsfdsfdsfsd
LENOVO PREZANTON NJË "NETTOP" INTERESANT! 2gt7xj5
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosovaforum.albanianforum.net
 
LENOVO PREZANTON NJË "NETTOP" INTERESANT!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: jeta :: teknologjia-
Kërce tek: