kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM
kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM
kosovaforum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 GOOGLE PAGOI 1 MILIARDË $ MË SHUMË PËR YOUTUBE!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
besnik hack3r
V I P
V I P
besnik hack3r


Posts : 605
Join date : 20/08/2009
Age : 28
Location : Local Dick C:/hack WeB

GOOGLE PAGOI 1 MILIARDË $ MË SHUMË PËR YOUTUBE! Empty
MesazhTitulli: GOOGLE PAGOI 1 MILIARDË $ MË SHUMË PËR YOUTUBE!   GOOGLE PAGOI 1 MILIARDË $ MË SHUMË PËR YOUTUBE! Icon_minitimeThu Oct 08, 2009 6:39 am

GOOGLE PAGOI 1 MILIARDË $ MË SHUMË PËR YOUTUBE! Google_youtube.03-thumb
A ju kujtohet kur kompania Google e bleu shërbimin më të madh në botë për video, faqen YouTube për 1.65 miliard dollarë? Pas shpërthimit të epokës së dot-com, shumë njerëz kanë menduar se ky ishte një fillim i një flluske të re – flluska e web 2.0.

Disa menduan që Google e bleu për një çmim të lirë faqen e famshme, YouTube. Mark Kuban e pati quajtur të çmendur kompaninë Google për shumën e parave që ata paguan për YouTube. Sot, ne mund të kemi një ide më të qartë se përse, pikërisht kompania Google shpenzoj tërë atë shumë të parave për një faqe për shpërndarjen e videove, dhe cilat ishin vlerësimit të tyre të brendshme për faqen YouTube.

Sipas CNET, gjatë muajit maj të këtij viti, gjatë depozitimit si pjesë e të drejtave të autorit, kompania Viacom kishte ngritur padi kundër Google dhe YouTube, ndërsa CEO i kompanisë Google, Eric Schmidt kishte llogaritur vlerën e YouTube diku ndërmjet 600 deri në 700 milionë dollarë. / msbl / foto: jackmorton / 6 tetor 2009
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://kosovaforum.albanianforum.net
 
GOOGLE PAGOI 1 MILIARDË $ MË SHUMË PËR YOUTUBE!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Mbi një miliardë klikime brenda ditës në YouTube!
» SHBA: 4.1 MILIARDË SMS NË DITË!
» Ronaldinho stërvitet shumë
» Pato: Jam shumë i gëzuar
» Nje embelsire e thjeshte dhe shume e shpejte

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: jeta :: teknologjia-
Kërce tek: