kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Mbi një miliardë klikime brenda ditës në YouTube!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
MΣПDIM ZΣKΛ
S.Moderator
S.Moderator
MΣПDIM ZΣKΛ

Posts : 447
Join date : 25/08/2009
Age : 25
Location : Prishtin☺

Mbi një miliardë klikime brenda ditës në YouTube! Empty
MesazhTitulli: Mbi një miliardë klikime brenda ditës në YouTube!   Mbi një miliardë klikime brenda ditës në YouTube! Icon_minitimeFri Oct 16, 2009 8:07 am

Mbi një miliardë klikime brenda ditës në YouTube!Drejtori ekzekutiv i shërbimit për shkëmbim të videove materialeve online dhe bashkëthemeluesi i tij Chad Hurley ka publikuar në blogun e tij se ky shërbim ka kaluar kufirin prej një miliardë klikimesh në ditë.

YouTube ka kremtuar trevjetorin nën pronësinë e kompanisë Google me numër rekord të klikimeve.

"Ky është një moment i madh në historinë tonë të shkurtër”, ka thënë Chad Hurley.

YouTube është lansuar në muajin shkurt të vitit 2005, e një vit më pas është blerë nga kompania Google për hiq më pak se 1.6 miliardë dollarë amerikanë.

Çdo minutë në YouTube vendosen mbi 20 video materiale të reja.

_________________
Mbi një miliardë klikime brenda ditës në YouTube! 2usty6r
Mbi një miliardë klikime brenda ditës në YouTube! 32182
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.mendizeka.tk
 
Mbi një miliardë klikime brenda ditës në YouTube!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: jeta :: teknologjia-
Kërce tek: