kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Milan-Real, gjithçka gati

Shko poshtë 
AutoriMesazh
valdrinn
Designer
Designer
avatar

Posts : 405
Join date : 12/10/2009
Location : prishtine

MesazhTitulli: Milan-Real, gjithçka gati   Mon Nov 02, 2009 8:38 am

Nesër do të jemi dëshmitarë të një sfide të madhe në botën e futbollit. Do të takohen Milani dhe Real Madridi. Në fakt këto dy skuadra janë takuar edhe dy javë më parë ku Rossonerët arritën fitore midis Santiago Bernabeut.
Ja dhe rezultatet e dy skuadrave në pesë ndeshjet e fundit:
Milan

Tetor 31 v Parma (H) – fitore 2-0 (Serie A)

Tetor 28 v Napoli (A) – barazim 2-2 (Serie A)

Tetor 25 v Chievo Verona (A) – fitore 2-1 (Serie A)

Tetor 21 v Milan (H) – fitore 3-2 (Champions League)

Tetor18 v Roma (H) – fitore 2-1 (Serie A)

Real Madrid

Tetor 31 v Getafe (H) – fitore 2-0 (La Liga)

Tetorr 27 v Alcorcon (A) – humbje 4-0 (Copa del Rey)

Tetor 24 v Sporting Gijon (A) – barazim 0-0 (La Liga)

Tetor 21 v Milan (H) – humbje 3-2 (Champions League)

Tetor 17 v Real Valladolid (H) – fitore 4-2 (La Liga)

Futbollistët që priten të jenë në qendër të vëmendjes janë Pato dhe Kaka.
Formacionet e mundshme janë këto:
Dida; Oddo, Thiago Silva, Nesta, Zambrotta; Gattuso, Pirlo, Seedorf; Pato, Borriello, Ronaldinho
Casillas; Ramos, Pepe, Albiol, Marcelo; Xabi Alonso, Diarra; Kaka, Granero; Higuain, Raul.
Parashikimi i ekspertëve- Milan 2:1 Real Madrid.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
valdrinn
Designer
Designer
avatar

Posts : 405
Join date : 12/10/2009
Location : prishtine

MesazhTitulli: Re: Milan-Real, gjithçka gati   Mon Nov 02, 2009 8:38 am

kush ka bilanc me te mirkush po menojn qe ka me fitu

pergjigjja: AC MILAN cheers
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
MΣПDIM ZΣKΛ
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 447
Join date : 25/08/2009
Age : 25
Location : Prishtin☺

MesazhTitulli: Re: Milan-Real, gjithçka gati   Mon Nov 02, 2009 8:41 am

pergjigjia: AC MILAN cheers

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.mendizeka.tk
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Milan-Real, gjithçka gati   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Milan-Real, gjithçka gati
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: argetim dhe biseda te lira :: sporti-
Kërce tek: